تلفن همراه

سامسونگ انتشار بتای One UI 4 با اندروید ۱۲ را برای سری گلکسی نوت ۲۰ شروع کرد

منبع: دیجیاتو
 
مدت‌هاست سامسونگ بتای رابط کاربری One UI 4 مبتنی بر اندروید ۱۲ را برای سری گلکسی S21 منتشر کرده و حالا نوبت به کاربران گلکسی نوت ۲۰ رسیده تا بتوانند آن را امتحان کنند.
 
در حال حاضر کاربران در بریتانیا می‌توانند به بتای One UI 4‌ روی گلکسی نوت ۲۰ و نوت ۲۰ اولترا دست پیدا کنند و انتظار می‌آورد در روزهای آینده کاربران در کشورهای مختلف قادر به نصب این رابط کاربری روی دستگاه‌شان باشند.
 
رابط کاربری One UI 4 مبتنی بر جدیدترین سیستم عامل موبایل گوگل یعنی اندروید ۱۲ است که چندین هفته پیش بصورت پایدار برای گوشی‌های سری پیکسل منتشر شد.
 
 
کاربران برای دسترسی به بتای One UI 4 باید از اپ Samsung Members استفاده کنند تا دستگاه‌شان در برنامه بتا ثبت شود. البته همانطور که می‌دانید، در نسخه‌های بتا با باگ‌های زیادی روبه‌رو هستیم و به همین دلیل بسیاری از کاربران از نسخه‌های بتا یا پیش نمایش روی دستگاه اصلی‌شان استفاده نمی‌کنند.
 
انتظار می‌رود در آینده نزدیک سامسونگ برنامه بتای سری گلکسی نوت ۲۰ را برای کشورهای دیگر هم کلید بزند و کاربران بیشتری به آن دسترسی پیدا کنند.
 
دیروز در خبری گفته شد که بتای One UI 4 برای سری گلکسی S20 در ایالات متحده منتشر شده، اما پس از چندین ساعت اطلاعیه مربوط به دعوت کاربران برای پیوستن به این برنامه، ناپدید شد. با این حال انتظار می‌رود به‌زودی کاربران پرچمدارهای قبلی سامسونگ هم بتوانند این رابط کاربری را تجربه کنند.
 
سامسونگ تغییرات زیادی در جدیدترین رابط کاربری‌اش ایجاد کرده و برای مثال نشانگرهای امنیتی دوربین و میکروفن اندروید ۱۲ را به آن آورده تا کاربران روی حفظ حریم شخصی‌شان کنترل بیشتری داشته باشند. احتمالا اوایل سال آینده میلادی نسخه پایدار رابط کاربری One UI 4.0 از راه می‌رسد و گوشی‌های هوشمند سری گلکسی S22 هم با همین رابط کاربری معرفی و روانه بازار می‌شوند.

​​