تلفن همراه

شناسه دیجیتال اپل هزینه‌هایی به همراه دارد

 
بر اساس گزارش‌ها، ویژگی گواهینامه رانندگی دیجیتالی اپل در آمریکا که بسیار برای آن تبلیغ می‌شود، برای مالیات‌دهندگان هزینه دربر دارد.
 
این برنامه که در ماه سپتامبر اعلام شد، به ساکنان هشت ایالت آمریکا اجازه می‌دهد تا شناسه‌ها (کارت‌های هویت) ایالتی و گواهینامه‌های رانندگی را در اپلیکیشن "اپل والت" (کیف پول اپل) در تلفن آیفون خود ذخیره کنند.
 
به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، اپل "کنترل انحصاری" چندین جنبه از این اپلیکیشن را دارد. اما در این ایالت‌های آمریکا "هزینه نگهداری از سرویس [ویژگی] بر دوش مالیات‌دهندگان خواهد بود".
 
هنگامی که اپل اولین جزئیات طرح شناسه خود را اعلام کرد، بر رمزگذاری و سایر ویژگی‌های امنیتی آن تاکید کرد. اپل گفت که نه این شرکت و نه مقامات ایالتی قادر نخواهند بود از "زمان و مکان" نشان دادن شناسه‌ها توسط کاربران مطلع شوند.
 
در دوران کرونا در بعضی کشورها، ازجمله بریتانیا، یک نگرانی و مقاومت عمومی درمورد ایده پاسپورت‌های دیجیتال کووید یا شناسه‌های دیگر عمومی وجود داشت.
 
نگرانی‌های مربوط به آزادی‌های مدنی همچنین منجر به لغو تلاش دولت بریتانیا برای معرفی یک سیستم شناسه دیجیتال عمومی‌تر در سال ۲۰۱۹ شد.

​​