تلفن همراه

وزیر ارتباطات: کوتاهی برخی اپراتورها در عدم توسعه و کندی شبکه موبایل پیگیری شود

ICTna.ir - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باز هم بر لزوم ارتقای جایگاه و نقش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد و علاوه بر ماموریت‌های ویژه‌ای که پیش از این در حکم رئیس جدید این سازمان قید کرده بود، از او خواسته است تا خدمات، مشکلات و کوتاهی‌های احتمالی اپراتورهای تلفن همراه را ارزیابی و برای مردم تشریح و رفع مشکلات را پیگیری کند.

zarepour6.jpg

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، عیسی زارع‌پور از رئیس سازمان تنظیم مقررات خواست تا در چند روز آینده مشکلات ارتباطات سیار را بررسی کند، دلایل آن را برای مردم توضیح دهد و مشکلات شبکه سیار در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شود.

او پیش از این سه ماموریت ویژه ارتقای جایگاه سازمان در تنظیم‌گری ارتباطات و فناوری اطلاعات، برنامه‌ریزی و پیگیری تحقق سیاست توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ثابت پرسرعت و با کیفیت در اقصی نقاط کشور با تاکید بر توسعه فیبرنوری و ارتقای کیفیت ارتباطات سیار با تاکید بر فناوری‌های نوین را به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ کرده بود.

او معتقد است در دوره جدید فعالیت‌های رگولاتوری باید به توسعه ارتباطات ثابت توجه ویژه‌ای صورت بگیرد تا نسبت دسترسی ارتباطات ثابت و همراه برعکس شود.

زارع‌پور، در جلسه تکریم و معارفه مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مشاور وزیر و مجری طرح توسعه خدمات ارتباطات روستایی USO، رگولاتوری را یکی از مهم‌ترین بخش‌های وزارت ارتباطات توصیف کرد که در بخش ICT جایگاه رفیعی دارد و باید این جایگاه ارتقا یابد.

او با اشاره به لزوم تجدیدنظر در مقررات حوزه ارتباطات و اصلاح و ارتقای این بخش اظهار داشت: وضعیت ارتباطات سیار در برخی از مناطق نامناسب است و سازمان تنظیم مقررات باید پیگیر ارتقای وضعیت ارتباطات سیار شود و اگر کوتاهی‌هایی از طرف اپراتورها در این حوزه وجود دارد برای مردم تشریح کند تا مردم از دلایل اختلالات موجود آگاه شوند.

 


​​