عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
دوشنبه، 9 مهرماه 1386

08:39 PM

October 01, 2007


مرسی وزیر آموزش و پرورش

نوشته: آرش برهمند
منبع: هفته نامه عصر ارتباط


در خبرها آمده بود كه سرانجام برای اولین بار یك وزیر از SMS برای ارسال نامه خود به مدیران عالی آن وزارت‌خانه استفاده كرده است؛ ظاهرا این وزیر شجاع هم كسی نبوده جز وزیر آموزش و پرورش كه طی آن نامه از مدیران خود خواسته است زمینه حضور دانش‌آموزان در جشن عاطفه‌ها را فراهم كند. طبیعتا در پی شادی زاید الوصفی كه باشنیدن خبر این اتفاق تاریخی به ما دست می‌دهد چندین و چند امید دیگر نیز درباره افزایش نفوذ فناوری اطلاعات در این وزارتخانه پیش رو هم دل ما را به خود مشغول می‌كند.


1) امیدواریم در حالیكه قرار بود در سال جاری بیش از 6 هزار و پانصد مدرسه به شبكه اینترنت پرسرعت كشور وصل شوند و برخی از مسئولان ناپدید شده وزارت ICT قول آن را داده بودند در سال آینده حداقل 5/6 مدرسه به خطوط ADSL مجهز شوند.
2) امیدواریم در حالی كه قرار بود در سال جاری كل محتوای درسی دانش‌آموزان از طریق دیسك‌های چندرسانه‌ای در اختیار آنها قرار بگیرد و حداقل در مراكز روستایی همه بچه‌ها همان كتاب‌هایشان را دریافت كنند.
3) امیدواریم كه مجامع و انجمن‌هایی كه با وزارت آموزش و پرورش قرارداد بستند تا CDها و نرم‌افزارهای كهنه شده‌شان را به خورد دانش‌آموزان بینوا بدهند دست كم هرچه زودتر این كار را بكنند تا با خلوت شدن سرشان ما به قضیه صادرات یك میلیارد دلاری نرم‌افزار كه قولش را دادند هم برسیم.
4) امیدواریم با توجه بر تسلط وزیر آموزش وپرورش به اهم نوشتن SMS، چون سیستم آگاهی آنلاین تحصیلی برای اولیای بچه‌ها علی‌رغم وعده‌ها فراوان هرگز راه‌اندازی نشده است؛ حداقل ایشان نمره‌های مردودان تابستان اخیر را با SMS برای خود بچه‌ها بفرستند.
5) امیدواریم حالا كه تغییر نام SMS به پیامك باعث شده مسئولان اجنبی ستیز دولتی با این فناوری آشتی كنند هرچه زودتر نام ایمیل هم به صندوق كوچولو تغییر كند تا پس از رفع تمامی سنگرهای دولت الكترونیكی حداقل ما از مزایای كاغذ بازی نجات پیدا كنیم.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی