عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
جمعه، 18 آبانماه 1386

06:11 PM

November 09, 2007


ITنویسی، طفلی كه دستش را نمی‌گیرند

نوشته : ایمان بیك
منبع: فناوران


نیمه دوم عمر 14 ساله جشنواره مطبوعات، شاهد ظهور و حضور پررنگ رسانه‌های تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در كنار رواج تاسیس سرویس‌ها و صفحات IT در اكثر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های كشور بوده است. اما این گلایه كهنه كه ITنویسی همچنان به طرز اعجاب‌انگیزی از سوی مسوولان جشنواره نادیده گرفته می‌شود، باقی است.


واقعیت این است كه –به اذعان متولیان امر توسعه ICT در ایران-مطبوعات فناوری اطلاعات، نقشی انكارناشدنی در توسعه این فناوری روز بازی كرده‌اند، در “معادلات” تاثیرگذار بوده‌اند و در عین حال از “معاملات” بر كنار. ITنویسی به عنوان شاخه‌ای از روزنامه‌نگاری تخصصی، نهالی خرد بوده كه با تلاش جوانان علاقه‌مند این مرز و بوم –و بگذارید بی‌پرده بگویم؛ با حداقل حمایت بزرگان روزنامه‌نگاری ایران- بربالیده و به بخشی اثرگذار و غیرقابل چشم‌پوشی تبدیل شده است.


اما همچنان دیده نمی‌شود، داوری نمی‌شود، راهنمایی نمی‌شود، حمایت نمی‌شود و البته، گاه و بی‌گاه بنا به موقعیت و “لزوم” مورد “استفاده” قرار می‌گیرد.


در شرایطی كه تاكید مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه تخصص‌گرایی در رسانه‌ها و حمایت از رسانه‌های تخصصی است، داوری‌شدن IT به عنوان شاخه‌ای مستقل و تخصصی در جشنواره مطبوعات، خواسته زیادی نیست.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی