عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
جمعه، 30 آذرماه 1386

01:36 PM

December 21, 2007


تصمیم‌های بدون اجرا

نوشته: فاطمه ملكی
منبع: به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)


مدیرعامل شركت ارتباطات سیار در گفت و گو با خبرگزاری فارس اعلام كرده است كه این شركت تنها مجری مصوبات است و هر تصمیمی از سوی سازمان‌ها و نهادهای تصمیم‌گیر اتخاذ شود، این شركت آن را اجرا می‌كند.

 باتوجه به اینكه این شركت از مجموع شركت‌های تابعه شركت مخابرات ایران است و هر اقدامی در این سازمان باید با ابلاغ مجمع مخابرات ایران باشد، در اجرایی بودن آن شكی نیست.
اما باید به مدیران مجموعه مخابرات ایران گله داشت كه چرا باوجود تصویب و ابلاغ برخی تصمیم‌ها از سوی سازمان تنظیم مقررات و ابلاغ آن به شركت مخابرات برای اجرا، اما به شركت‌های تابعه ابلاغ نمی‌شود.
از جمله این تصمیمات، تصویب تعرفه تماس از تلفن ثابت و همراه به مقصد ایرانسل با تعرفه 76 تومان است كه علیرغم مصوبه رگولاتوری و با ادعای رگولاتور مبنی بر ابلاغ آن به شركت مخابرات ایران، اما هنوز این مصوبه به شركت‌های تابعه برای اجرا ابلاغ نشده است.
"وحید صدوقی" حق دارد كه همچنان روند قبلی را پیش بگیرد و همچنان مشتركان بی‌خبر از این موضوع را در این رابطه 76 تومان شارژ كند چراكه هنوز ابلاغیه‌ای برای اجرا در این رابطه به دست وی نرسیده است.
این درحالیست كه این مصوبه در بیست و دومین جلسه كمیسیون تنظیم مقررات كه در 9 اردیبهشت ماه 86 برگزار شد، به تصویب رسید اما با گذشت چندین ماه از تصویب آن هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.
ظاهر امر نیز نشان می‌دهد كه علیرغم این تخلف از سوی شركت مخابرات ایران، رگولاتوری هنوز هیچ عكس‌العملی در این رابطه نشان نداده است.
صدوقی همچنین كاهش نرخ پیامك را منوط به ابلاغ مصوبه آن عنوان كرده است و گفته است: چنانچه نرخی در این رابطه به این شركت ابلاغ شود، آن را اجرا خواهد كرد.
گرچه سازمان تنظیم مقررات ماه‌ها پیش از هر دو اپراتور تلفن همراه كشور خواسته بود تا نرخ پیشنهادی خود را برای كاهش تعرفه پیامك ارایه دهند، اما اقدامی در این باره صورت نگرفت و حتی با گزارش سازمان بازرسی نیز تنها موج رسانه‌ای در این باره ایجاد شد كه وزارت ارتباطات به شدت در مقابل آن مقاومت كرد و "آب پاكی را بر دستان سازمان بازرسی ریخت" تا بیش از این بر این موضوع اصرار نورزد.
حال اگر قرار باشد تصمیم‌های اینچنینی از سوی رگولاتوری ابلاغ شود و تنها به مصوبه‌ای بدون ابلاغیه اجرایی اكتفا شود، همان بهتر كه هیچ مصوبه‌ای برای دلخوشی مشتركان تصویب نشود و رگولاتوری نیز خود را به زحمت نیاندازد تا مصوبه‌هایش در بایگانی خاك بخورند؛ چراكه شركت مخابرات ایران هنوز با وجود دولتی بودن خود توجه زیادی به درآمدهای میلیاردی حاصله از شركت ارتباطات سیار دارد و هنوز قصد ندارد تا در راستای حقوق شهروندان و مشتركان خود از بخش ناچیزی از درآمد خود چشم‌پوشی كند.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی