عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 8 دیماه 1386

04:43 PM

December 29, 2007


سیم‌كارت‌های اعتباری همراه اول معادلات را به هم زد

منبع: همنا


 


عرضه سیم‌كارت‌های اعتباری همراه اول از همان روزهای آغارین ثبت‌نام و واگذاری، معادلات شركت ارتباطات سیار را به هم زد.


به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، استقبال از این نوع سیم‌كارت به اندازه‌ای بود كه نه تنها بر روی عرضه و واگذاری آن به متقاضیان تاثیر گذاشته بلكه سرویس‌های دیگر این شركت را نیز متاثیر كرده است.


سیم كارت‌های اعتباری همراه اول كه با استقبالی بیش از آنچه كه پیش‌بینی شده بود و برای آن ظرفیت‌سازی شده بود، آنچنان شركت ارتباطات سیار و مجموعه همراه اول را درگیر خود كرده است كه حتی موجب به تاخیر افتادن عرضه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك نیز شده است.


"وحید صدوقی" مدیرعامل شركت ارتباطات سیار در این باره به ایسنا گفته است: امكان ارایه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك باتوجه به تقاضای زیاد برای سیم‌كارت‌های اعتباری دولتی برای حداقل تا شش ماه آینده وجود ندارد و ارایه سیم‌كارت‌های اعتباری دولتی در اولویت قرار گرفته است.


وی درباره زمان ارایه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك و نرخ خرید و تعرفه ارسال هر پیام اظهار كرد: حدود شش ماه پیش، پیشنهاد برای عرضه سیم‌كارت خاص پیامك ارایه شد، اما در مرحله نظارت و تصمیم‌گیری در هیات مدیره و در مجمع مخابرات ایران نظر بر این شد كه در اولویت اول نسبت به واگذاری سیم‌كارت‌های اعتباری اقدام شود و پس از به روزرسانی این سیم‌كارت‌ها، ارایه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك انجام شود.


صدوقی ادامه داده است: به همین خاطر هرگونه ارایه سیم‌كارت خاص و سرویس‌های دیگر، به به‌روزرسانی سیم‌كارت‌های اعتباری منوط شده است اما در هر صورت پیشنهاد سیم‌كارت‌های ویژه پیامك از سوی ما آماده و ارایه شده است كه پس از طی این مرحله می‌توان نسبت به واگذاری این سیم‌كارت‌ها اقدام كنیم كه حداقل شرط آن به روزرسانی واگذاری سیم‌كارت‌های اعتباری است.


وی افزوده است: باتوجه به این مساله حداقل تا شش ماه آینده قطعا امكان ارایه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك وجود ندارد و ارایه سیم‌كارت‌های اعتباری دولتی در اولویت ما قرار دارد.


برهمین اساس سیم‌كارت‌های اعتباری همراه اول كه پیش‌بینی می‌شد حداكثر با دو میلیون متقاضی مواجه شود، درحالی با بالغ بر هفت میلیون نفر ثبت‌نام و رشد ادامه‌دار خود مواجه شده است كه برخلاف انتظار بوده است.


با این تفاسیر عرضه سیم‌كارت‌های ویژه پیامك به زودی آغاز نخواهد شد و تا به روزرسانی واگذاری سیم‌كارت‌های اعتباری راه طولانی در پیش است چراكه توسعه ظرفیت این شبكه و واگذاری سیم‌كارت متقاضیان زمان زیادی را می‌طلبد كه باتوجه به توسعه كند شبكه ارتباطات سیار بعید به نظر می‌رسد این امر به زودی محقق شود.


ثبت‌نام بیش از انتظار و بیش از ظرفیت شبكه و توقف توسعه شبكه به دلیل نبود ظرفیت مناسب از عمده چالش‌هایی بود كه برای واگذاری سیم‌كارت‌های اعتباری همراه اول بر سر راه شركت ارتباطات سیار بوده است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط || نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی ||

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی