عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
پنجشنبه، 11 بهمنماه 1386

05:05 PM

January 31, 2008


جناب شهردار؛ دست بكار شوید

نوشته: فاطمه ملکی
منبع: همنا


شهرداری و عدم ارایه مجوز نصب آنتن‌های جدید موجب شده است تا بیش از یك سال هیچگونه سایت BTS جدیدی برای توسعه شبكه تلفن همراه كشور نصب نشود.

تشكیل شركت سایت شیرینگ و برگزاری جلسات آن هم هنوز عاملی برای روی غلطك افتادن كار اپراتورها نشده و بیش از گذشته كار را پیچیده كرده است.
شركت سایت شیرینگ كه در ابتدایی‌ترین حالت برای استفاده مشاع از سایت‌های موجود نصب شده، تشكیل شد، قرار بود تا با بررسی كارشناسان، در مرحله اول طرح استفاده مشاع از سایت‌های موجود را ارایه دهد.
گرچه هنوز این امر نیز با تاخیرهای زیادی روبروست و هنوز هیچ مجوز و خروجی از دل این شركت بیرون نیامده است، اما آخرین اظهارات مدیرکل اداره مخابرات شهرداری تهران نیز درنوع خود جالب است كه بدیهی‌ترین راه را برای حل مشكلات موجود پیشنهاد داده است.
مدیرکل اداره مخابرات شهرداری تهران، در پاسخ به برخی انتقادها در خصوص علت جلوگیری از نصب آنتن‌های BTS، پیشنهاد کرد که ایرانسل و تالیا از فضاهای در اختیار اپراتور اول استفاده کنند.
"محمدعلی عابدی" به سیتنا گفته است: زمان‌بر بودن نصب دکل‌های BTS و تملک اماکن به منظور نصب آنتن‌ها مشکل اصلی اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه و تالیا است، بنابراین شرکت سایت شرینگ می‌تواند با هدف استفاده‌ مشترک در فضاهای عمومی برای نصب دکل‌های BTS، این مشکل را برطرف كند.
وی گفته است: در صورتی که اپراتورها بتوانند مشکلات خود را در مرحله نصب آنتن‌ها برطرف نمایند، واگذاری تلفن همراه از سوی تمام اپراتورها به روز صورت خواهد گرفت و در این حالت است که رقابت سازنده‌ای بین اپراتور اول و دوم و تالیای پیمانکار صورت خواهد گرفت.
عابدی، مدعی شده است: این سه شرکت از امکانات و توانایی کافی برای رقابت سازنده بهره‌مندند، اما در زمینه ارتباطات رادیویی با برخی مشکلات مواجه‌اند.
مدیرکل اداره مخابرا ت سازمان شهرداری تهران، همچنین معتقد است: زمانی که اجازه داده شد اپراتور اول 25 متر از فضا و اماکن دولتی را برای نصب دکل‌ها به کار گیرد، به ورود اپراتور دوم که متعلق به بخش خصوصی است، توجه نشد.
وی گفت: اپراتور دوم، با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده انتظاراتی دارد، اما شهرداری متولی حفظ حقوق شهروندان بوده و اجازه ندارد اماکن عمومی را در اختیار اپراتورها قرار دهد، با این حال، شرکت سایت شرینگ، می‌تواند سایت‌های موجود را بررسی کند تا فضاهای عمومی موجود را در اختیار اپراتورهای تلفن همراه گذاشته و یا سازه‌های دکل‌های BTS را در صورت لزوم تقویت کنند.
نكتاتی كه از سوی این مقام مسوول مطرح شد، بدیهی‌ترین دلایلی است كه شركت سایت شیرینگ نیز به همان دلایل تشكیل شد اما سوال اینجاست كه چرا هنوز این شركت هیچ خروجی نداشته است تا دردی از اپراتورها را دوا كند.
جناب شهردار؛ بد نیست خودتان نیز به جای قول و وعده و وعید همكاری، اندكی دستی بر آتش داشته باشید تا این چالش اپراتورها كه به بزرگترین معضل شبكه تلفن همراه كشور مبدل شده است، حل شود.
جناب شهردار؛ شبكه تلفن همراه كشورمان آنقدر پیچیده و سر درگم شده است و طراحی‌های مختلفی در آن بكار رفته است كه نه دردهای اپراتورها و نه دواهایشان یكسان باشد.
شاید در نگاه اول بتوانند از سایت‌های مشاع بهره ببرند، اما نیازهای اپراتورهایمان به قدری با هم متفاوت است كه راه‌حل‌های شهرداری تنها به پیچیده‌تر شدن این كلاف سردرگم كمك كرده است.
جناب شهردار؛ اكنون وقت آن رسیده تا خود وارد این گود شوید تا رسیدگی به یكی از اصلی‌ترین نیازهای مردم این كشور كه تاكنون هزینه زیادی را بابت توسعه پرداخته‌اند و ضررهای زیادی را نیز متحمل شده‌اند، در دستور كار قرار گیرد.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی