عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
جمعه، 6 اردیبهشتماه 1387

06:11 PM

April 25, 2008


حمل تجهیزات؛ تغییرات نرم افزاری یا بدقولی پیمانکار؟!

پس از به تاخیر افتادن عرضه سرویس GPRS از سوی همراه اول و نامشخص بودن دقیق زمان عرضه آن، وزیر ارتباطات از عرضه آن تا پاییز سال جاری برای مشتركان همراه اول خبر داده است.
به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، "محمد سلیمانی به فارس گفته است: سرویس GPRS به دلیل برخی مشكلات از جمله بد قولی پیمانكار خارجی به تأخیر افتاده است.
وی با بیان اینكه پیش‌بینی وزارت ارتباطات برای ارائه این سرویس سال 86 بود، گفت: سعی خواهیم كرد تا شش ماهه نخست سال‌جاری GPRS را بر روی تلفن همراه مشتركان همراه اول ارائه كنیم.
یک سالی از زمزمه های راه اندازی سرویس GPRS همراه اول که وعده راه اندازی آن در شهریور 86 داده شده بود می گذرد اما هنوز وعده های دیگری برای راه اندازی آن شنیده می شود.
سرویس GPRS همراه اول قرار بود در شهریور ماه 86 در تهران و تا پایان سال در شهرهای دیگر کشور عرضه شود این سرویس پس از آغاز سال 87 هم راه اندازی نشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درحالی در مصاحبه خود دلیل دیگری برای تاخیر این سرویس عنوان  کرده که "وفا غفاریان" رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، مشکل حمل را ناشی از تاخیر در عرضه آن ذکر می کند.
غفاریان معتقد است: تاخیرها در ارائه سرویس‌های ارزش افزوده اپراتور اول تلفن همراه، از جانب مخابرات نیست، بلکه عدم حمل تجهیزات خریداری شده از سوی شرکت خارجی، دلیل اصلی این تاخیر است.
وی می افزاید: دلیل اصلی این تاخیر، کوتاهی شرکت فروشنده خارجی در حمل به موقع تجهیزات فوق به ایران است و شرکت مخابرات ایران، به صورت مداوم پیگیر این موضوع بوده و تا زمانی که این تجهیزات نصب نشود، امکان ارائه این سرویس‌ها وجود ندارد.
اما مدیرعامل شرکت مخابرات ایران بر خلاف دو نظر فوق، عامل دیگری را علا تاخیر می داند و می گوید: تغییرات نرم افزاری در قرارداد تجهیزات GPRS همراه اول، علت تاخیر در راه اندازی آن بوده است.
"صابر فیضی" اضافه کرده است: تجهیزات GPRS از نظر حجم محدود و با هواپیما قابل حمل هستند و تغییر در وضعیت تجهیزات سفارش داده شده به شرکت هوواوی که تامین تجهیزات را بر عهده دارد، موجب شد تا در تحویل آن از سوی این شرکت و راه اندازی آن تاخیراتی صورت گیرد.
وی می افزاید: در قرارداد اولیه با هوواوی تامین تجهیزات برای 25 میلیون مشترک همراه اول در نظر گرفته شده بود اما از آنجایی که رسیدن به این تعداد مشترک به این زودی پیش بینی نشده بود، درصدد برآمدیم تا نرم افزار سرویس GPRS را برای 40 میلیون مشترک تهی کنیم.
بدین ترتیب از هر سه مقام مسوول فوق دلیل های متفاوتی برای این تاخیر عنوان شده است که شاید بتوان همه آنها را کنار هم گذاشت و به این نتیحه رسید که هر یک از دید خود به این موضوع نگریسته اند و همه این دلایل کنار هم علت این تاخیر محسوب می شود.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی