عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
جمعه، 5 مهرماه 1387

02:37 PM

September 26, 2008


/کیبرد آزاد/ چه کسی بود صدا زد GPRS


طنز "پرمعناترین" نوع فکاهی است . در لغت به معنای طعن و تمسخر آمده اما از معنای لغوی آن نمی توان ماهیت این "نوع ادبی برجسته" را به تمامی دریافت . درواقع بیان انتقادات به صورت غیر مستقیم و کنایی ، عفیف و منصفانه و تاحدودی همراه با خنده یعنی طنز!
طنز بیان واقعیت های تلخ جامعه به صورت شیرین است مانند شربت تلخی که شیرین می کنند و به کودک می خورانند.
در ستون "کیبرد آزاد" ایستنا سعی داریم در کنار ادبیات جدی یک رسانه خبری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از این "نوع ادبی برجسته" استفاده کنیم، البته "عفیف و منصفانه"، اما به مانند "شربت تلخی که شیرین می کنند و به کودک می خورانند". باشد که مقبول افتد و البته دلی را نیازارد.


با احترام
ایستنا


از یادداشت‌های یک دانیاسور رو به انقراض
نگارنده: بیل گیتس سابق


      گاهی از خودمان خوشمان می آید! چون همین وقت‌ها به قول فلاسفه "حافظه تاریخیمان" عود می کند و بدمان نمی آید که در اسناد این خبرگزاری ها چرخی بزنیم. به خدا ما بی تقصیریم ! هرچی تقصیره گردن این سرویس های نیم بند جستجو خبرگزاری هاست که گاهی به صورتی کاملا تصادفی به آدم های بیکاری که از فرط کار در حوزه پر خیر و برکت فاوا وقت سر خاراندن ندارند این فرصت اندک را می دهد که با سخنان دوراندیشانه مردان ساختمان بلند ده ونک کمی حال و حول کنند.


      لطفا صندلی خود را به حالت عمودی درآورده ، کمربند ایمنی خود را ببندید و به علامت سیگار نکشیدن تا پایان مطالعه کاملا دقت فرمائید:


تاریخ : 26/02/1386 ـ مبارکه !
      رئیس هیئت مدیره شركت ارتباطات سیار از راه‌اندازی سرویس دنیای پرسرعت تلفن همراه GPRS (موبایل اینترنتی) و بهره‌برداری از برخی سرویس‌های شبكه هوشمند تلفن همراه در سال جاری خبرداد. به گزارش خبرگزاری فارس از اراك، سیدعلی علویان ظهر امروز در دومین كارگروه توسعه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات همزمان با روز جهانی جامعه اطلاعاتی با اعلام این خبر افزود: همچنین در سال جاری سیستم سوئیچینگ تلفن همراه تا 25میلیون مشترك توسعه خواهد یافت.


تاریخ : 23/06/1386 ـ به دنبال مجرم !
      رییس هیات مدیره‌ی شركت ارتباطات سیار گفت: پاكت‌های مناقصه برای انتخاب شركت ارایه‌ كننده‌ی سرویس GPRS (اینترنت) باز شده اما هنوز برنده‌ی نهایی انتخاب نشده و تصور می‌كنم تا یكشنبه هفته‌ی آینده (25 شهریورماه) برنده‌ی نهایی اعلام شود. سیدعلی علویان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی زمان راه‌اندازی و ارایه‌ی سرویس GPRS (اینترنت) اپراتور اول تلفن همراه اظهار كرد: با توجه به این‌كه این موضوع در مرحله‌ی نهایی است سه ماه فرصت برای نصب و راه‌اندازی این سرویس داده می‌شود و اواخر آذرماه ارایه‌ی این سرویس ابتدا از شهر تهران آغاز و به تدریج در دیگر شهرها نیز ارایه خواهد شد.


تاریخ : 07/08/1386 ـ آقای مدیر عامل وارد می شوند !
      مدیر عامل شركت ارتباطات سیار از عرضه سرویس GPRS (سرویس‌های مبتنی بر اینترنت) به مشتركان تلفن همراه دولتی تا سه ماه دیگر خبر داد. وحید صدوقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به نهایی شدن برنده مناقصه سرویس GPRS همراه اول " نام تجاری ارتباطات سیار" ،اظهارداشت: شركت صا‌ایران برنده نهایی این مناقصه است و تمامی تضیمن‌های مورد نیاز مخابرات ایران را ارائه كرده است. وی ادامه داد: پنج ماه پس از آغاز فعالیت صاایران در این پروژه سرویس GPRS به مشتركان تلفن همراه ارتباطات سیار ارائه خواهد شد.صدوقی از بررسی بهای تعرفه استفاده از این سرویس در شركت ارتباطات سیار خبر داد و گفت: ظرف دو هفته آینده بررسی تعرفه این سرویس به مجمع مخابرات ایران ارائه می‌شود.


تاریخ : 20/10/1386 ـ هنوز اوضاع خوب است ! باور کنید : شاید وقتی دیگر ! (پرده اول)
      خبرگزاری فارس: مدیر عامل شركت ارتباطات سیار از ارائه سرویس GPRS "خدمات اینترنتی " بر روی تلفن همراه مشتركان تهرانی از ماه آینده خبر داد. وحید صدوقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهارداشت: براساس قرارداد شركت مخابرات ایران با صا ایران و طبق برنامه‌ریزی انجام شده در مرحله نخست یعنی بهمن ماه سال جاری خدمات GPRS تلفن همراه به مشتركان دولتی شهر تهران ارائه می‌شود. وی اضافه كرد: در مرحله بعد این سرویس ارزش افزوده در تمام كشور و به مشتركان تلفن همراه دولتی عرضه خواهد شد.


تاریخ : 30/11/1386 ـ رضوی: شاید وقتی دیگر (پرده دوم)
      معاون طرح و مهندسی شركت ارتباطات سیار از عرضه سرویس اینترنت همراه (GPRS) مشتركان همراه اول در اواسط اسفند ماه خبر داد. حسن رضوی" در گفت و گو با آژانس  خبری تلفن همراه (همنا) افزود: چنانچه راه‌اندازی این سرویس به مشكل فنی برنخورد، اواسط این اسفند ماه راه‌اندازی و عرضه خواهد شد.


تاریخ : 15/12/1386 ـ سایه آقای مدیرعامل مستحکم !
      به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وحید صدوقی با اشاره به بحث ارائه‌ی سرویس GPRS توسط اپراتول اول تلفن همراه اظهار كرد: ارائه‌ی این سرویس توسط این اپراتور با مشكلاتی مواجه شد كه عمده‌ترین آن حمل تجهیزات مرتبط با این سرویس بود كه با تاخیر مواجه شد. وی از ارائه‌ی این سرویس در سیم‌كارت‌های اپراتور اول تا پایان اسفندماه سال جاری و فقط در تهران خبر داد و یادآور شد: طبق تعهد پیمانكار مربوطه، این سرویس در سایر استان‌های كشور از دو تا پنج ماه، بعد از ارائه‌ی این سرویس در تهران ارائه خواهد شد.


تاریخ : 30/01/1387 ـ تفاهم‌نامه‌ای برای نجات قرارداد
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، تغییرات نرم افزاری در قرارداد تجهیزات GPRS همراه اول را علت تاخیر راه اندازی آن عنوان کرد. به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، "صابر فیضی" در مراسم امضای تفاهم نامه آموزشی میان شرکت مخابرات ایران و هوواوی، تاخیر در راه اندازی سرویس GRS همراه اول به دلیل مشکل در حمل آن را رد کرد و افزود: تجهیزات GPRS از نظر حجم محدود و با هواپیما قابل حمل هستند. وی با اشاره به اینکه تامین تجهیزات GPRS همراه اول را شرکت چینی هوواوی برعهده دارد، اظهار داشت: تغییر در وضعیت تجهیزات سفارش داده شده به این شرکت موجب شد تا در تحویل آن از سوی این شرکت و راه اندازی آن تاخیراتی صورت گیرد. فیضی ادامه داد: در قرارداد اولیه با هوواوی تامین تجهیزات برای 25 میلیون مشترک همراه اول در نظر گرفته شده بود اما از آنجایی که رسیدن به این تعداد مشترک به این زودی پیش بینی نشده بود، درصدد برآمدیم تا نرم‌افزار سرویس GPRS را برای 40 میلیون مشترک تهیه کنیم.


تاریخ : 06/02/1387 ـ با اجازه بزرگترها ! این پیمانکار خارجی که گفتین یعنی چه ؟
      محمد سلیمانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: سرویس GPRS به دلیل برخی مشكلات از جمله بد قولی پیمانكار خارجی به تأخیر افتاده است. وی با بیان اینكه پیش‌بینی وزارت ارتباطات برای ارائه این سرویس سال 86 بود، گفت: سعی خواهیم كرد تا شش ماهه نخست سال‌جاری GPRS را بر روی تلفن همراه مشتركان همراه اول ارائه كنیم.


تاریخ : 29/02/1387 ـ این از همه جالب تره !


      استفاده از اینترنت از طریق تلفن همراه تا چند ماه آینده در استان قزوین امكان‌پذیر خواهد شد. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جلال‌ پورشاکر، مدیر عامل شركت مخابرات استان قزوین، در مراسم افتتاح 111 پروژه مخابراتی استان با بیان این مطلب افزود: تجهیزات و امكانات لازم جهت استفاده از اینترنت از طریق تلفن همراه خریداری شده است كه در آینده نزدیك مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.


تاریخ : 20/03/1387 ـ شاید وقتی دیگر ! (پرده سوم)
      مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران گفت: سرویس اینترنت تلفن همراه تا پایان تابستان سال جاری بروی تلفن همراه تمامی مشتركان "همراه اول" در كشور عرضه خواهد شد. وحید صدوقی در گفت وگو با فارس در خصوص ارائه سرویس GPRS (خدمات اینترنتی بر روی تلفن همراه) برای مشتركان "همراه اول" اظهار داشت: با وجود تاخیر پیمانكار خارجی این پروژه و با توجه به پیچیده بودن شبكه همراه اول به خاطر فعالیت چندین وندور در شبكه، در حال حاضر 70 درصد تجهیزات این سرویس خریداری و در حال حمل و نصب در شبكه است.


تاریخ : 31/04/1387 ـ قربونت ! محصول ، سبدی چند ؟
      وحید صدوقی مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران ، در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس از ورود شبكه همراه اول به نسل 75/2 تلفن همراه تا پایان امسال خبر داد و تصریح كرد: با این امر سرویس‌های جدیدی چون GPRS به سبد محصولات همراه اول افزوده می‌شود.


تاریخ : 07/05 1387 ـ شاید وقتی دیگر ! (پرده چهارم)
      مدیر دفتر تحقیقات و مطالعات راهبردی شرکت ارتباطات سیار ایران از راه اندازی سرویس اینترنت همراه (GPRS) همراه اول در شهریور ماه خبر داد. به گزارش آژانس خبری تلفن همراه (همنا)، "سید حسن سید موسوی" صبح امروز در مراسمی در مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این سرویس به مناسبت هفته دولت در سال جاری راه اندازی می شود و در اختیار مشترکان تهرانی قرار خواهد گرفت.


تاریخ : 12/05/1387 ـ عجب ! 
      زمانی كه قرار است سرویسی مانند GPRS تلفن همراه كه در آن امكان ارسال عكس،‌ اطلاعات، ‌تبلیغات و مواردی از این قبیل وجود دارد باید تعهداتی از درخواست‌كنندگان گرفته شود. علی‌ حمیدی ، مدیر كل امور مشتركان شركت ارتباطات سیار ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب و این كه كلیه‌ی دستورالعمل‌ها و قوانین مرتبط با سرویس GPRS آماده و تدوین شده است، اظهار كرد: كارشناسان فنی، مالی و حقوقی فرم‌های مربوطه را تهیه كرده‌اند و جلسات آن نیز به طور مرتب برگزار می‌شود. وی با بیان این كه سرویس GPRS تلفن همراه به زودی در سیم‌كارت‌های همراه اول راه‌اندازی می‌شود بر گرفتن تعهداتی در این زمینه از درخواست‌كنندگان تاكید كرد.


تاریخ : 14/05/1387 ـ ترا به خدا فقط موارد Bold شده را بخوانید !!
      مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار از قطعی شدن راه اندازی شبکه GPRS (اینترنت) تلفن همراه در شهریور ماه سال جاری برای تعدادی از مشترکان تهرانی خبر داد. وحید صدوقی در گفتگو با مهر گفت: در شهریور ماه امسال به تعدادی از مشترکان تهرانی به صورت رندوم داده می شود تا پس از مشخص شدن نتایج مطالعه این طرح به صورت سراسری اجرا شود .مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار افزود: تعداد مشترکان تهرانی که در مرحله آزمایشی از اینترنت بهره مند می شوند حدود 2 میلیون نفر است که رقم آن هنوز قطعی نشده است. وی ادامه داد: مدت زمان مطالعه این طرح نیز6 ماه است و هنوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه مشترکین GPRS را مشخص نکرده است. صدوقی ابراز داشت: ما درصدد هستیم که طبق وعده وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات این سرویس را در شهریور ماه سالجاری راه اندازی کنیم و مقدمات این امر نیز فراهم شده است.مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اظهار داشت: به دلیل تاخیر در ارسال تجهیزات ارائه سرویس GPRS در سال گذشته محقق نشد ولی با ورود این تجهیزات به شبکه همراه اول و هماهنگیهای لازم در شهریور ماه این سرویس در کل کشور برقرار می شود. وی تصریح کرد: سال گذشته جهت ارائه GPRS همراه اول و انتخاب پیمانکار قرار شد مناقصه ای برگزار شود  ولی به دلیل وجود برخی نواقص، مناقصه انتخاب پیمانکار مجددا انجام  و در دی ماه 86 برنده این مناقصه مشخص شد؛ به همین دلیل برخی تاخیرها در روند ارائه این سرویس به وجود آمد.


تاریخ : 03/06/1387 ـ بنده خدا آقای فیضی ، همیشه پرچم‌دار کارهای سخته !
      مدیر عامل شركت مخابرات ایران از راه‌اندازی‌ سرویس GPRS تلفن همراه تا پایان سال در كشور خبر داد. به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صابر فیضی اظهار كرد :‌ در حال حاضر این سرویس به صورت آزمایشی در شهر تهران راه‌اندازی شده و انتظار داریم تا پایان سال شاهد گسترش آن در تمام مناطق كشور باشیم.


تاریخ : 09/06/1387 ـ پایان تستم آرزوست !
      سرویس خدمات اینترنت تلفن همراه (GPRS) برای مشتركان " همراه اول " در مرحله اول و برای مشتركان تهرانی طی ماه جاری فعال می‌شود. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و به گفته صدوقی مدیر عامل شركت ارتباطات سیار ایران عملیات نصب تجهیزات سرویس GPRS همراه اول در تهران به اتمام رسیده و اكنون در مرحله تست و آزمایش قرار دارد. این سرویس اكنون برای برخی كارشناسان و مشتركان محدود فعال و در حال تست است كه پس از آزمایش‌ های مورد نظر برای مشتركان تهرانی فعال خواهد شد.


تاریخ : 04/07/1387 ـ شاید وقتی دیگر ! (پرده پنجم)
      وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه تاخیر در ارائه سرویس GPRS به خاطر ایجاد تغییرات گسترده از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در شبكه " همراه اول " است، گفت: این سرویس امسال در كلان شهرهای كشور به مشتركان ارائه می‌شود. محمد سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره ارائه سرویس خدمات اینترنت تلفن همراه از سوی همراه اول، با بیان اینكه این سرویس اكنون مراحل نهایی تست و آزمایش خود در تهران و كرج را سپری می‌كند، اظهارداشت: امسال سعی می‌كنیم ارائه این سرویس را در كلان شهرهای كشور اجرایی كنیم. وی از انجام مرحله دوم مناقصه این سرویس خبرداد و گفت: مرحله اول این سرویس در تهران و چند شهر بزرگ انجام می‌شود.


تکلمه : 
      خسته شدین ، عصبانی هستین و یا از فرط ناراحتی قادر به حرف زدن نیستید ؟ آقا ! اصلا چرا فریاد می زنید ؟ خواهش می کنم به اعصاب خود مسلط بوده و بنده را از الطاف خود مستفیذ ننمائید! فقط بدانید و مطلع باشید که : این تراژدی نامه در تاریخ چهارم مهرماه 1387 تنظیم شده و از آن تاریخ به بعد هیچگونه مسئولیتی در مورد اخبار جدید متوجه این بخت برگشته نیست. لطفا و خواهشا ، فارسی را پاس بدارید و در صورتی که بعد از تاریخ فوق این مطلب را خواندید ، پس از ریختن دعای سحر و جادو به اطراف خود ، خودتان پرده‌های بعدی این نمایش را به آن اضافه فرمائید. با تشکر
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی