عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 6 مهرماه 1387

05:06 PM

September 27, 2008


این از نتایج وایمکس استنوشته: مجتبی محمودی
منبع: عصرارتباط


آنچه که 2 ماه پیش در خصوص پروانه‌های وایمکس در همین ستون نوشتم ظاهرا پس از بروز نتایج اولیه بازگشایی پاکات مزایده در حال نمایان شدن است. هر چند که در آن زمان انتقاد مطرح شده که می‌توانست هشداری برای رگولاتوری به شمار آید با نگاه تند و تیزشان مواجه شد و شکایت حقوقی آن نهاد معظم را در پی داشت اما به قول معروف این تازه از نتایج سحر است. قطعا تداوم رفتار و اصرار سازمان تنظیم مقررات بر برگزاری مزایده وایمکس به شکل فعلی که اعلام شده است، طی ماه‌های آتی عواقبی ناخوشایندتر را نمایان خواهد کرد.


با توجه به بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته که مستندات آن به صورت جداول آماری و مقایسه‌ای در اختیار عصر ارتباط قرار دارد صدور پروانه وایمکس که عملا اولین تجربه جدی و کاری سومین رگولاتور ایرانی در دوران کاری‌اش به شمار می‌رود به صورت فعلی آن با 4 مانع جدی مواجه است که برای به هدف رسیدن این پروانه و جلوگیری از تجربیات نامیمون گذشته حتما باید رگولاتوری با دعوت از کارشناسان و توجه به نظرات و استانداردهای بین‌المللی اقدام به بازنویسی پروانه وایمکس کند. در غیر اینصورت حتی پافشاری رگولاتوری بر صدور پروانه‌های وایمکس باعث می‌شود که اولا فضای کسب و کار اپراتورهای وایمکس همچون شرکت PAP غیراقتصادی باشد دوما توسعه اینترنت پرسرعت همچنان که تاکنون به وقوع پیوسته با تاخیر مواجه شود که سرعت تحولات در دنیای امروز این شکاف را دو چندان می‌کند. سوما عوارض و بیماری‌های پروانه‌های صادر شده حتی اگر طی سال جاری مشخص نشود تبدیل به بیماری مزمنی خواهد شد که باورود ذینفعان جدید یعنی دریافت‌کنندگان پروانه‌های استانی امکان اصلاح آن غیرممکن می‌شود.


همچنان که در خصوص شرکت‌های PAP نیز تجربه شده است و در حال حاضر رگولاتوری برای اصلاح مسیر حرکت ارائه‌کنندگان خدمات اینترنت پرسرعت (PAP) تقریبا با بن‌بست مواجه شده است. به هر صورت با توجه به فرآیند کاری مزایده وایمکس که در آن  قرار داریم و همچنین نشانه‌هایی که در سخنان مدیران رگولاتوری نیز مشاهده می‌شود امیدواریم با اصلاحات لازم پروانه وایمکس به سر منزل برسد.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی