عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 13 مهرماه 1387

07:16 PM

October 04, 2008


سودای برگزاری حرفه ای مزایده وایمکس

منبع: همنا


ارایه پروانه اپراتوری وایمکس به حداکثر90 شرکت در 30 استان در نگاه اول آنچنان بزرگ می نمایاند که نگاه هر فعال و منتقد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را به خود جلب کند تا در پس بزرگی حجم مزایده، نتیجه مطلوب و قابل قبولی از آن به نمایش گذاشته شود.

فروش اسناد این مزایده بزرگ که برای نخستین بار توسط متولی واقعی آن یعنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار می شود، با استقبال خوبی مواجه شد به طوری که یک هزار و 15پاکت اسناد مزایده فروخته شد.
حجم بالای فروش اسناد مزایده، اصرار مجری مزایده بر عدم تمدید مهلت آن با وجود تقاضای مکرر برخی از شرکتکنندگان بزرگ، ویژگی های مجوز اعطایی و بسیاری موارد از این دست، این تصور را در ذهن متبادر می کرد که قرار است نخستین مزایده ای که رگولاتوری به عنوان متولی واقعی سیاست گذاری چشم انداز فناوری و بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خود به برگزاری آن اقدام کرده است، با انسجام مطلوب تری و به صورت یک مزایده حرفه ای روند خود را سیر کند.
 با گذشت 31 شهریور ماه و فرا رسیدن دوم مهر ماه که نه مهلت زمانی ارایه پاکات پیشنهادات تمدید شد و نه بازگشایی آن به تاخیر افتاد، به نظر می رسید عزم رگولاتوری برای برگزاری جدی این مزایده بارقه امیدی برای سامان گرفتن وضعیت برگزاری مزایده ها و مناقصه های کشور باشد.
با فرا رسیدن دوم مهر ماه و حضور تنها سه شرکت ایرانسل، اسپادان و مبین-پایا سیستم در این مزایده مشخص شد که علیرغم استقبال بی نظیر صورت گرفته تنها تعداد معدودی از خریداران اسناد به شرکت در مزایده رقبت نشان داده اند.
در چنین شرایطی بود که آرزوهای برگزاری نخستین مزایده بزرگ و مطمئن و منسجم از سوی رگولاتوری به باد رفت تا نشان دهد عزم این سازمان برای پیش بردن این مزایده مطابق برنامه ریزی اولیه آنچنان که باید و شاید تنها یک رویا بیش نبوده است.
بدین ترتیب مجری مزایده و دیگر دست اندرکاران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر آن شدند تا با تعویق در بازگشایی پاکات مزایده شفافیت و رقابت بیشتری را به آن ببخشند.
بر همین اساس است که تصمیم بر آن شده تا با بررسی روند مزایده، فردا، 14 مهر ماه نسبت به بازگشایی پاکات تصمیم گیری شود تا شفافیت، رقابت بیشتر و انتفاع مردم از آن حاصل شود.
باتوجه به حرفه ای بودن اقدامات صورت گرفته برای برگزاری این مزایده، مطالعات مقدماتی و بازاریابی بالا که حتی در برخی موارد از مزایده اپراتور سوم بهتر انجام شده بود، این توقع را در بین شرکت کنندگان و ناظران حوزه ایجاد کرده بود که برای نخستین بار با یک مزایده تمام عیار حرفه ای مواجه خواهند بود اما بعد از برگزاری جلسه نخست که با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برگزار شده بود، ظاهرا همه چیز یخ زد و تقویم حرفه ای و دقیق مزایده که تا اینجا به خوبی پیش رفته بود، فریز شد!
اکنون باید منتظر ماند تا نتیجه بررسی ها را در 14 مهر ماه مشاهده کرد که آیا رگولاتوری با همین تعداد شرکت کنندگان، مزایده حرفه ای و بزرگ خود را به سرانجام می رساند یا برای بالا بردن آمار شرکت کنندگان و ارقام فرصت دیگری را در اختیار خریداران اسناد قرار خواهد داد؟
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی