عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
سه شنبه، 23 مهرماه 1387

01:13 PM

October 14, 2008


از ماست که بر ماست...

نوشته: مصطفی محمدی اردهالی - کاندیدای منفرد انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور


از اینکه در طی هفته های اخیر شاهد اخبار تازه و جدید در خصوص انتخابات نظام صنفی هستم به عنوان یک فعال در این حوزه بسیار خوشحالم ولی متأسفانه هر روز بر نگرانیهای موجود در این مورد افزوده میشود. لذا بر آن شدم تا نکاتی چند را در این خصوص با همکاران گرامی در میان بگذارم:


1. هر نهاد مدنی چون سازمان نظام صنفی اعتبار خود را از افراد نمیگیرد و البته بقاء آن صرفاً درگرو حضور اعضاء آن میباشد و عجیب است در زمانی که بیشتر از همیشه نیازمند  همدلی و همکاری اعضا. میباشیم  و  لازم است که خردمندانه  درصدد اعتبار بخشیدن  به سازمان  و حاصل دسترنج  بانیان باشیم  تیشه بر ریشه آن بزنیم؟.
2. جوان بودن صنعت ICT در کنار کلیه فرصتهایی که پویایی آن را دو چندان میکند تهدیدی را در کنار خود دارد و آن عدم تعامل صحیح و برخورد پخته با تنشها و مشکلات صنف میباشد.
3. اگرچه رونق اقتصادی صنف ICT هم خواه ناخواه تحت تأثیر مسائل اقتصادی کشور و دنیا میباشد ولی هیچگاه نباید فراموش کنیم که اگر آینده صنف خود را درست رقم نزنیم نمیتوان از مسئولین کشور انتظار دایه دلسوزتر از مادر بودن داشت و کمک گرفتن از مقامات کشوری در درجه دوم از اهمیت نسبت به انتخاب  افراد شایسته برای صحنهگردانی صنف میباشد.
4. هیاهوهای تبلیغاتی و ائتلافهای مبتنی بر زد و بندهای اشخاص و اعمال سلیقه برخی افراد که در کشاکشهای سیاسی و جناحبندیها در بین احزاب و انتخابات کشوری رایج است، هیچوقت و تحت هیچ شرایطی درخور و شأن صنف ICT چون شما که عموماً از نخبگان تحصیلکرده در بهترین و بالاترین رشتههای تحصیلی در دانشگاهها هستید نمیباشد.
5. وظیفه اصلی هیئت مدیره منتخب (چه قبلی و چه آنانی که در شرف انتخاب هستند) هدایت صنف و جلوگیری از تنشها است و چه ناشایسته و بدور از انتظار است اگر این مهم؛ دستخوش اختلافات داخلی گشته و یکی بر علیه دیگری به سخن گفتن و مصاحبه و ... اقدام نماید.


متأسفانه همیشه دود این اختلافات به چشم کلیه اعضاء صنف رفته و مایه دلشادی آنانی است که اتحاد و انسجام بخش خصوصی را بر نمیتابند.


لذا به عنوان فردی که سالها افتخار پرچمدار بودن و نمایندگی شرکتهای فعال در حوزه اینترنتی در انجمن صنفی شرکتهای اینترنتی ایران را داشته ام، برادرانه از کلیه عزیزان و دوستانی که کاندیدای هیئت مدیره شدهاند و مخصوصاً از اعضاء محترم هیئت مدیره فعلی سازمان تقاضا میکنم اجازه دهند در فضایی بدور از این تنشها و خردهگیری بر یکدیگر و با ذهنی آزاد و فارغ از هر گونه تعصب کنار یکدیگر نشسته و 15 نفر منتخب و با تجربه و درایت کافی را برگزینیم و هرگز از یاد نبریم که حضور در هیئت مدیره سازمان تنها زمانی موفقیتآمیز است که همراه شیرینی تعامل دوستانه و دلسوزانه باشد و مجدداً از هر دو ائتلاف تقاضا دارم اختلافات خود را کنار گذاشته و بجای ارائه 
لیستهای روزانه که نوعی توهین به افکار اعضا و سبک شمردن آنان بشمار میرود وبجای برشمردن عیبهای دیگران و خط و نشان کشیدن برای یکدیگر ، بیشتر به معرفی توانمندیهای خود بپردازند و اعضاء هیئت مدیره نیز به جمعبندی کارهای انجام شده و گزارش فعالیتها و زحمات خودشان در طی این مسئولیت به اعضاء باشند.


باشد که با انتخاباتی سالم و پر نشاط تک تک ما بتوانیم بار دیگر صلاحیت خود را برای تعیین آینده  کاری خودمان  در این کشور را به منصه ظهور بکشیم.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی