عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
سه شنبه، 27 اسفندماه 1387

05:47 PM

March 17, 2009


گوگل تاك به جای مخابرات ایران

نوشته: حمید ضیایی پرور
منبع: همشهری


سال گذشته بنده با رومینگ كردن تلفن همراهم هنگام سفر به آلمان برای پوشش خبری نمایشگاه سبیت 2008، متحمل 300 هزار تومان هزینه تلفن شدم.


بخش عمده‌ای از تماس‌های دیگران با من و پیامك‌های ارسالی به من به حساب بنده نوشته شد و درست هنگام ورود به ایران خط تلفنم قطع شد و به‌رغم واریز وجه و حضور در بخش مشتركین شركت مخابرات و ثبت موضوع به‌علت مقارن شدن با ایام نوروز چند روز نخست بدون خط بودم و تازه بعد با واسطه یكی از دوستان توانستم خطم را وصل كنم.


امسال برای پوشش خبری سبیت 2009 از جناب گوگل كمك گرفتم و قبل از خروج از كشور، تلفنم را خاموش كردم و فقط از طریق اینترنت با همكاران و خانواده صحبت می‌كردم. گوگل تاك با امكان تبادل صوت، كار یك خط تلفن را برایم می‌كرد و من هر روز بیش از 2 ساعت با تهران مكالمه داشتم بدون اینكه حتی یك ریال پول تلفن بدهم.


راستش تكنولوژی از روز نخست هم برای تسهیل كارهای مردم و كاهش هزینه‌ها ابداع شده است منتهی ما همیشه به آن از زاویه درآمدهای دستگاه‌های دولتی نگاه می‌كنیم. موضوع تلفن اینترنتی یاVOIP كه این روزها مخابرات به‌شدت علیه آن موضع‌گیری كرده است از همین جنس است.


جدا از مباحث قانونی آن، چه كسی گفته مردم نباید از فناوری‌های ارزان مخابراتی استفاده كنند ؟ چرا مخابرات خود برای گسترش این نوع فناوری‌ها پیشگام نمی‌شود؟
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی