عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
سه شنبه، 29 اردیبهشتماه 1388

03:14 PM

May 19, 2009


آقای وزیر به هوش باشید!

پرده اول:
1- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه ای درباره مخاطرات قاچاق مخابراتی (ترمینیشن) در شبکه ایرانسل هشدار داده بود و خواستار ثبت هرچه سریع تر مشخصات مشترکان این اپراتور شده و افزوده بود: اگر ایرانسل به ابلاغیه رگولاتوری تمكین نكند و هرچه سریع تر مشخصات كاربرانش را ثبت نكند، مورد پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.


2- رئیس هیات مدیره شرکت مخابران ایران درخصوص قاچاق مکالمه در شبکه تلفن همراه کشور گفت: ترمینیشن به اپراتورها ربطی ندارد و چون نمی توانند کنترلی هم بر روی آن داشته باشد، چیزی متوجه آنها نیست. قاچاقچیان مکالمه همیشه به سمت اپراتوری می روند که سیم کارت ارزان تری را عرضه می کند و پس از آنکه به دلیل هزینه بالای استفاده از آن سیم کارت، آن را معدوم می کنند. ترمینیشن علاوه بر شبکه اپراتورهای تلفن همراه کشور در شبکه تلفن ثابت نیز وجود دارد و کنترل آن بر عهده شرکت ارتباطات زیرساخت است و باید با متخلفین برخورد کند.

3- "علیرضا قلمبر دزفولی" گفت: ایرانسل هیچگونه ترمینیشنی روی شبکه خود انجام نمی دهد و اساسا انجام ترمینیشن توسط این اپراتور از لحاظ فنی ممکن نیست.


پرده دوم:
1- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه تا پایان سال گذشته به شركت ایرانسل مهلت داده شده بود كه اصلاحات هویتی را انجام دهد، تاكید كرد: این شركت در صورت انجام ندادن اصلاحات، قانون را اجرا نكرده و از نظر ما متخلف است.


"محمد سلیمانی روز گذشته در اهواز گفت: با توجه به مراجعه و درخواست مردم در مورد اینكه هنوز سیم‌كارت‌های بی‌نام و نشان ایرانسل در دسترس هست، از شركت ایرانسل می‌خواهیم مشتركان را مدیریت و اینگونه سیم كارت ها را بسوزاند و حذف كند. این شرکت در صورت انجام ندادن اصلاحات هویتی، قانون را اجرا نكرده و از نظر ما متخلف است.

2- اما "علی اصغر عینی پور" معاون فنی ایرانسل چندی پیش گفت: با اجرای اقدامات مربوطه و تکمیل ثبت نام مشترکین، در شبکه ایرانسل سیم کارت فعال ثبت نشده ای وجود ندارد و در حال حاضر پیش از تکمیل ثبت نام و وارد شدن مشخصات مالک سیم کارت خریداری شده در سیستم ایرانسل، برقراری تماس از سیم کارت‌های دائمی، اعتباری و پیام‌رسان ایرانسل امکان‌پذیر نیست و متقاضیان خرید سیم کارت ایرانسل به هنگام ثبت نام بایستی اصل شناسنامه یا کارت ملی (و یا گذرنامه برای اتباع خارجی) و یک برگ کپی از آنها را همراه داشته باشند و به متصدی مربوطه ارائه کنند.

3- "آرش کریم بیگی" مدیر روابط عمومی ایرانسل در پاسخ به خبرنگار همنا گفت: هفته گذشته به طور مکتوب موضوع تکمیل ثبت نام کلیه مشترکین فعال و نبود سیم کارت فعال ثبت نشده در شبکه ایرانسل را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان واسط حاکمیت با اپراتور اعلام کرده ایم.

باتوجه به اتفاقات هفته گذشته به نظر می رسد وزیر ارتباطات برای پرهیز از هرگونه شائبه می بایست با هوشیاری بیشتری مجموعه تحت مدیریت خود را کنترل کند تا از تناقض گویی و پارادوکس میان گفته های مدیران عرصه مخابرات جلوگیری شود.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی