عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 14 شهریورماه 1388

03:05 PM

September 05, 2009


دیریت جدید وزارت ICT و نخستین اقدام!

نوشته: پیام کرباسی
منبع: عصرارتباط


با ورود وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات به مجموعه این وزارتخانه همه فعالان این حوزه انتظار دارند تا شاهد تغییرات فوری، کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در راستای بهبود و ارتقای وضعیت خدمات‌رسانی خاصه در زمینه‌هایی که سایه انحصار مخابرات دولتی کشور بر آنها مشهود است، باشند.


آنچه در نیم نگاهی تخصصی به وضعیت اینترنت و شبکه ملی کشور، به خصوص در مقایسه با انواع کشورهای دیگر مشهود است، نیاز فوری فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور به تغییراتی هرچند محدود و معدود اما با تاثیرگذاری فراوان است که شاید حضور یک مدیر مقتدر و روحی تازه در کالبد این سیستم دولتی، تنها امید باقی‌مانده کاربران و دست‌اندرکاران آن باشد.


بدیهی است یک مدیر توانمند در راس سازمانی عریض و طویل به وسعت یک کشور با میلیون‌ها  کاربر، دغدغه‌هایی دارد که شاید مهمترین آنها، شناسایی و اعمال مواردی ساده و آسان است که تحولاتی مثبت را در خدمات قابل ارائه به وجود آورد.


غالبا برخی کارشناسان و مجریان درون سازمانی نیز به واسطه برخی ملاحظات و یا مشکلات جاری که می‌توانسته با برنامه‌ها و اهداف مدیریت پیشین در تضاد بوده و یا با مخالفت‌هایی با دلایلی مرتبط با مسائلی دیگر مواجه شود، آرمان‌ها و روش‌هایی کوتاه را نزد خود دارند تا به محض ورود مدیریت جدید، آنها را در اختیار ایشان قرار داده و موجبات ارتقای سازمانی و جلب حمایت‌های فردی و بخشی را رقم زنند که امیدواریم در مقابل نیز شاهد عکس‌العمل‌هایی به جا، جسارتی لازم و تسریع در اعمال تغییراتی اندک ولی موثر باشیم.


شنیدن پیشنهادات و به ویژه انتقادات سازنده، یکی از واجبات مدیران جدید است. برگزاری نشست‌ها و کارگروه‌هایی که شامل برخی نخبگان و متخصصان منتقد باشد، نعمتی است که یک مدیر شایسته می‌تواند از آن بهره برده و اقدامات اصلاحی و اجرایی مرتبط را چاشنی تغییرات مثبت و متاثر کند.


از امروز که ابتدایی‌ترین روز از نخستین هفته آغاز به فعالیت وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات است، عقربه‌ها  با سرعت می‌چرخند و صفر و یک‌ها  با کیفیت پیشین روی شبکه‌های ملی و اینترنتی کشور جاری می‌شوند اما امید دارند تا هر چه سریع‌تر شاهد تغییرات مثبت، ایجاد انظباط اجرایی بیشتر و شفاف‌سازی و روان‌سازی مسیر باشند تا بتوانیم ارتقای جایگاه اینترنت کشور را همه با هم و با همت و عزمی ‌ملی رقم زنیم.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی