عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
دوشنبه، 28 تیرماه 1389

11:16 AM

July 19, 2010


آقای رگولاتور؛ بجای حرکات هیجانی میانه‌دار میدان باشید

بعد از انتصاب رئیس جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شاهد هیجانی و سطحی شدن برخوردهای مسوولان رگولاتوری با مسائل هستیم که بعضا به جای فعالیت‌های حرفه‌ای وارد بازی‌های رسانه‌ای شده‌اند.


به گزارش آژانس خبری صنعت  ارتباطات (سینا)، در شرایط حاضر مدیران رگولاتوری به بیان برخی مسایل در رسانه‌ها روی آورده‌اند که به جای حل و فصل آن در واقع ماجراها را پیچیده‌تر نیز کرده است.


بعد از انتصاب عضو سابق هیئت مدیره و مدیرعامل اسبق شرکت مخابرات ایران به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در شرایطی که انتقادات جدی به عملکرد این سازمان وارد می‌شود و بحث هایی نیز مبنی بر انحلال آن به دلیل ضعف عملکردش مطرح می‌شود این سازمان وارد بازی های رسانه‌ای هیجانی شده است که به نظر می‌رسد بیشتر موجب انحراف آن از مسیر اصلی فعالیتش می‌شود.


رئیس جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان آغاز فعالیتش و برخلاف گفته و فیگورهای کلیشه ای در سخنرانیهای خود و به جای برخورد حرفه‌ای، به طرح مسایلی روی آورده است تا شاید از کنار آن اذهان را بابت موضوعات مطرح شده از سوی مجلس شورای اسلامی و شورای رقابت منحرف کند و علاوه بر این وانمود کند که عملکرد قهریه‌ای با سرمایه گذاران در حوزه ICT در پیش گرفته است.


آنچه که شاهد آن هستیم عوض شدن رویه کارهای این سازمان و وارد شدن در جریانات هیجانی و احساسی به جای عمل به وظایف واقعی خود است.


مطرح شدن این دیدگاه از سوی رگولاتور جدید مبنی بر اینکه اول حامی مشترک، سپس دولت و در آخر اپراتور است، دیدگاهی است که طی چند ماه اخیر از سوی او بارها تکرار شده است غافل از اینکه این سازمان می‌بایست در وسط مثلث مشترک، دولت و اپراتور بنشیند و با درایت این مثلث را به سمت یک بازی برد-برد هدایت کند.


روند شعارگونه ای که رگولاتوری درپیش گرفته و تناقض گویی‌های مدیران موجب می‌شود تا نه تنها نتوان به این سازمان عریض و طویل بعنوان راهبر بازار و فناروی ارتباطات و اطلاعات کشور تکیه زد بلکه امنیت سرمایه‌گذاری را نیز با خطر مواجه می‌کند.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی