عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 17 دیماه 1390

01:53 PM

January 07, 2012


حقوق پايمال شده كاربران اينترنت

سعيد نوري‌آزاد - جام جم : هزينه ماهانه شما براي استفاده از اينترنت چقدر است؟ آيا از كيفيت ارتباط اينترنتي كه به شما ارائه مي‌شود، رضايت داريد؟ اگر جوابتان به سوال دوم منفي است نگران نباشيد، چراكه شما تنها نيستيد و تقريبا تمام كاربران اينترنت ـ كه طبق آمار رسمي حدود 30 ميليون نفرند- با شما همدرد و همصدا هستند.


جاي سوال و تعجب هم آنجاست كه كسي در آن سوي خط دستگاه‌هاي مسوول اين حوزه، پاسخگوي شما نبوده و شما در گشت و گذار اينترنتي خود فقط بايد ناظر صفحاتي باشيد كه باز نمي‌شود و خدمتي كه عملا ارائه نمي‌شود.


ديگر خبرنگاران اين حوزه هم نياز نمي‌بينند كه در اين‌ مواقع با مسوولان نظارت و ارائه خدمات اينترنت تماس بگيرند، چرا كه بنا به تجربه جوابي جز خاموش بودن تلفن همراه يا سنگ قلاب شدن ميان روابط‌عمومي و رئيس دفتر دستشان را نمي‌گيرد.در اين ميان مي‌ماند حق پايمال شده من و شماي كاربر اينترنتي كه نه كيفيت دارد و نه پشتيباني. طي روزهاي اخير بار ديگر شاهد اختلال در اينترنت كشور هستيم كه تا پيش از اين به قطع شدن كابل‌هاي زير دريا و امثال آن ربط داده مي‌شد و اين روزها به نام‌هاي ديگري مثل اينترنت ملي ...


دليل و ريشه هرچه باشد براي كاربران و استفاده‌كنندگان اينترنت قانع‌كننده نيست، چرا كه هزينه چندين برابري نرخ جهاني را پرداخت مي‌كنند اما از كيفيت خبري نيست. در مراتب تجاري و اقتصادي نيز شركت‌هاي بزرگ و كوچك ارائه كننده خدمات فناوري و حتي ساير شركت‌ها و موسسات هم عملا تكيه‌گاه ارتباطي خود را از دست داده‌اند و نمي‌توانند فعاليت عادي خود را نيز انجام دهند چه رسد به استفاده‌هاي خاص از اين شريان ارتباطي. آيا مسوولان نظارت و ارائه اين خدمات به فكر تبعات و آثار ايجاد محدوديت‌هاي فني براي اين شبكه‌ها بر اقتصاد و افكار عمومي هستند؟ از نگاهي ديگر حتي اگر به استناد صحبت‌هاي تكراري باز هم كابلي در جايي از مملكت پاره شده باشد، آيا بايد زيرساخت كل كشور اينچنين به لرزه بيفتد؟ آيا در عرصه ارائه خدمات ارتباطي موضوع پيگيري حقوق مردم در جامعه ما جايي براي صحبت دارد؟ مسوولان ذي‌ربط خود بايد به فكر اين موضوع باشند، چرا كه سكوت و فقر ارتباطي وزارت ارتباطات عامل اصلي دامن زدن به شايعاتي مبني بر قطع اينترنت كل كشور بعد از راه‌اندازي شبكه ملي اينترنت است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی