عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
شنبه، 25 شهریورماه 1391

02:19 PM

September 15, 2012


تبدیل به فرصت

نوشته: سهیل مظلوم واجاری
ناشر: عصرارتباط


درباره نقش بخش خصوصی در توسعه کشور و اثرات مثبت آن در تصمیم‌سازی ملی سخن‌های بسیار گفته شده است و قصد این نوشته نیز تشریح ضرورت‌های آن نیست. چرا که صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات در گذار از فعالیت‌های صنفی مدنی خود به فعالیت‌های مبتنی بر تشکیل نهاد فراگیر صنفی، به موجب قانون خاص یعنی همان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در میدان عمل نشان داد که اساس توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در قالب همکاری میان سه ضلع مثلث دولت، بخش خصوصی و نهاد مردمی دانسته است و در استقبال از این همکاری، مکانیزم انتخاب رئیس سازمان را به گونه‌ای طراحی نمود که رئیس جمهور بتواند از میان 3 گزینه پیشنهادی با حکم خود یکی را به عنوان رئیس معرفی نماید.


تردیدی نیست که صدور حکم از سوی رئیس جمهور دارای شرایط و تشریفات خاصی است که طی کردن آن زمان‌بر خواهد بود. اما طولانی شدن مدت صدور حکم می‌تواند در حکم میزان‌الحراره اشتیاق ارتباط دولت با بخش خصوصی تلقی گردد.


زیرا همان طور که در علم پزشکی، بالا بودن درجه میزان‌الحراره حاکی از وجود نقطه و یا نقاطی عفونی و ملتهب در بدن انسان است که موجب بروز تب و بالا رفتن درجه آن می‌شود، شاید وجود نقطه یا نقاطی در درون بدنه دولت هم زمینه‌ساز بروز التهاب در روابط دولت با بخش خصوصی گردند.


خوشبختانه اساسنامه سازمان با تبیین جایگاه ریاست شورای مرکزی به گونه‌ای از ایجاد بن بست در انجام وظایف سازمان در چنین شرایطی جلوگیری کرده و کارهای سازمان به روال طبیعی خود در حال انجام است، اما عدم صدور حکم در موعد مقتضی به شائبه عدم توجه دولت‌مردان به نقش بخش خصوصی در حل معضلات کشور دامن می‌زند.


لذا بر آقای دکتر احمدی‌نژاد و دفتر ایشان است که با پیگیری علت تعویق صدور حکم رئیس سوم سازمان به تحلیل این امر بپردازند که چه عامل و یا عواملی باعث شده‌ است که با تعویق صدور حکم به جای ایجاد جو وحدت و همدلی در میان دولت و بخش خصوصی، جو تردید را ترویج نمایند.


اگر به یاد داشته باشیم صدور حکم اولین رئیس سازمان در سال پایانی مأموریت رئیس جمهور سابق و همراه با برگزاری نشستی تاریخی بود که در آن بیش از هزار مدیر شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات با حضور خود در این مراسم در کنار چند تن از وزرا و معاونین رئیس جمهور پیشین، جلوه‌ای از همدلی برای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات میان دولت و بخش خصوصی را به نمایش گذاشتند.


جا دارد امسال هم که سال پایانی رئیس جمهور فعلی است، با تسریع در صدور حکم رئیس سازمان مراسم اعطای حکم ایشان به فرصتی بی‌بدیل برای جلب توجه به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک سال باقی‌مانده از این دولت مبدل گردد.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی