عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
دوشنبه، 27 شهریورماه 1391

07:22 PM

September 17, 2012


چه زماني گوشي‌هاي هوشمند جايگزين كيف‌هاي پول مي‌شوند؟

كريستينا بونينگتون
www.wired.com

ترجمه: عصرارتباط


NFC، آيفون 5 و Passbook، كيف پول گوگل، Square، پي‌پال و سرويس‌هاي از اين دست در صدر اخباري قرار دارند كه هر روز از توسعه پرداخت‌هاي تلفن همراه خبر مي‌دهد. اما چه زماني ما به‌طور واقعي از شر كيف پول‌هاي سنتي خلاص خواهيم شد؟ اين كار حداقل يك دهه طول خواهد كشيد.


حتي اگر گوشي تلفن همراه شما هوشمند است و از فناوري‌هاي سازگار با سرويس‌هاي پرداخت الكترونيكي، كارت‌هاي عضويت و احراز هويت هم برخوردار است اما وجود زيرساخت واقعي و قوي كه بتواند همه اين حوزه‌ها را تحت پوشش قرار دهد، حداقل يك دهه ديگر طول خواهد كشيد. در زمينه سرويس‌هاي پرداخت، گوشي‌هاي هوشمند، نقش و وظايف زيادي از كيف‌هاي پول سنتي را البته بدون حذف آنها برعهده گرفته‌اند.


موسسه تحقيقاتي Forrester تخمين زده است كه تا سال 2016 تنها يك نفر از هر 4 مشترك آمريكايي تلفن همراه از گوشي سازگار به NFC برخوردار خواهند بود. گوشي‌هايي كه حجم آنها به 100 ميليون گوشي در سال 2012 رسيده است.


البته هنوز حجم بالايي از مشتركان اين دسته از گوشي‌ها كه شامل تجار نيز مي‌شوند، انگيزه كمتري  به ساخت زيرساخت‌هاي پرداخت‌هاي تلفن همراه دارند و هم‌چنان پول نقد و كارت‌هاي اعتباري را تشكيل مي‌دهند.


كمپاني‌هايي همچون ويزا پروژه به روزرساني POSهاي خود را در پيش گرفته‌اند و در اين ميان از سيستم‌هاي سازگار با پرداخت‌هاي بدون تماس استفاده مي‌كنند.


به نظر مي‌رسد اين پروژه طي 3 تا 5 سال آينده به پايان برسد اما مارك هونگ تحليلگر گارتنر يك دهه را زمان واقعي‌تري براي مهاجرت به NFC عنوان مي‌كند.


براي توسعه اين سرويس، بانك‌ها و تمامي سازندگان سخت‌افزار و نرم‌افزار وارد عرصه سيستم‌هاي تجاري نيز شده‌اند. كمپاني‌هاي ارائه‌كننده كارت اعتباري، سازندگان دستگاه و خرده‌فروشان، همگي از فراگيري بيشتر درمورد سيستم‌هاي جديد پرداخت و اولويت‌هاي مشتركان گوشي‌هاي تلفن همراه هوشمند براي انتقال ديتا بهره‌مند خواهند شد.


در ميان كشورهاي دنيا، ژاپن و كره جنوبي در صدر استفاده‌كنندگان از سرويس‌هاي كيف پول الكترونيكي قرار دارند و خيلي زودتر از آمريكا و كانادا گوشي‌هاي تلفن همراه را جايگزين كيف پول‌هاي سنتي خواهند كرد.


حتي اگر اين روزها به روش‌هاي سنتي پرداخت هم بيش‌تر علاقمند باشيم اما دلايلي وجود دارد كه نشان مي‌دهد كيف‌هاي پول هر روز لاغرتر مي‌شوند. ارائه برنامه‌هاي كاربردي همچونCoupon Sherpaا، Fandango و Passbook سيستم عامل iOS سرويس‌هايي هستند كه تقريبا جايگزين نيازهاي مردم به كوپن‌هاي كاغذي و بليت‌هاي سينما مي‌شوند.


NFC و ديگر سرويس‌هاي پرداخت روي گوشي‌هاي هوشمند به تدريح بخش عمده‌اي از تراكنش‌هاي خرد را به خود اختصاص خواهند داد و نمونه آن مهاجرت نيوجرسي به استفاده از كيف پول گوگل براي حمل و نقل عمومي و سانفراسيسكو به سيستم BART است كه همگي حاكي از رشد سريع‌تر و كارآيي بيشتر فناوري NFC  است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی