عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
جمعه، 7 مهرماه 1391

03:46 PM

September 28, 2012


متوليان ICT ساماندهي شوند

فاطمه ملكي - عصر ارتباط : هنوز مدت زيادي از ادغام وزارتخانه‌هاي بازرگاني، صنايع و معادن، راه و شهرسازي و مسكن كه قرار بود ICT نيز به خيل ادغام‌هاي آنها پيوند دهد، نگذشته است كه زمزمه‌هاي تائيد شده و نشده‌اي براي نزول بلايي جديد بر سر وزارت ارتباطات دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است.


حالا وقت آن رسيده است كه علاوه بر سازماندهي بازار فعالان، واردكنندگان، توليدكنندگان، توزيع‌كنندگان و پيمانكاران اين صنعت، متوليان متعدد آن نيز ساماندهي شوند تا قوانين و سياست‌ها منسجم‌تر به اين بخش ابلاغ شوند و تكليف آنها مشخص باشد. طرح دوباره اين ادغام اين بار از دو وجه قابل بررسي است، يكي اينكه حالا شوراي عالي فضاي مجازي تشكيل شده است و بخش عمده‌اي از سياستگذاري‌هاي حوزه ICT را برعهده خواهد داشت. وقت آن رسيده تا تجديدنظري در تعدد دستگاه‌هاي فعال در اين حوزه انديشيده شود و ساختار مسنجم‌تري براي توسعه اين بخش انديشيده شود.


وجه دوم آن است كه وزارت ارتباطات حالا با قرار گرفتن زيرمجموعه‌هايش در صف خصوصي‌سازي، اعم از شركت‌هاي سودده و زيان‌ده،‌ نياز به تغيير ساختار اساسي دارد. ساختاري براي جمع و جور كردن يال‌هايش تا بتواند سازماندهي شده و سپس با قدرت بيشتري بر اين صنعت حكمراني كند. موضوع ادغام وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با وزارتخانه‌اي ديگر هنوز در لايه مديران ارشد نظام باقي مانده است و كمتر كسي به صراحت درباره آن سخن مي‌گويد و به تحليل ماجرا مي‌پردازد اما آنچه روشن است اين است كه دولت اين روزها اميد چنداني به اين وزارتخانه ندارد و با ورود رقيبي سياستگذار براي آن بدش نمي‌آيد نسخه‌اي جديد براي آن بپيچد و پيش از پايان رسيدن دولت دهم، موضوع كوچك‌سازي دولت را به سرانجام برساند و كابينه‌اي با ساختار جديد را تحويل دولت بعد بدهد. اما حالا اگر قرار است ادغام صورت گيرد، بايد با كار كارشناسي شده انجام شود تا ساختاري نپخته و خام ايجاد نشود كه آن هم بدون ساز و كار صحيح روي دست متوليانش بماند.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی