عناوين اخبار


برگزیده


امنيت


مقاله


گزارش و گفتگو


ياداشت


اخبار شرکتها


همايشهافراخوانها و آئين نامه ها


عکس و ویدئو

 
  خدماتنسخه موبایلخروجی پیامکخروجی RSSعضویت در خبرنامه ها

 

راهنما
تبليغات


 

سفارش آگهی
یادداشت
چهارشنبه، 12 مهرماه 1391

09:44 AM

October 03, 2012


باند پهن را بدون نگراني توسعه دهيد

فاطمه ملكي - عصر ارتباط : براي توسعه باند پهن در كشور نبايد نگران بود. زيرساخت‌ها كه فراهم شوند و بستر در اختيار كاربران قرار بگيرد خود به خود محتوا و برنامه‌هاي كاربردي فراواني روي آن عرضه خواهد شد.


شايد در اين صورت مساله ابتدا مرغ بود يا تخم‌مرغ نيز حل شود و اين سيكل باطل ابتدا بايد زيرساخت ايجاد يا محتوا توليد شود نيز به كار خود خاتمه دهد.


باند پهن ديگر به يكي از شاخص‌هاي توسعه كشورها بدل شده است و بايد زودتر دست به كار شويم تا با اهمال‌كاري و نگاه‌هاي بدبينامه در توسعه آن از قافله دنيا عقب نمانيم. البته اين قافله هميشه به بيراهه نمي‌رود. نگاهي به آمارها و ارقام كشورهاي دنيا نشان مي‌دهد كه تدوين چشم‌اندازي به طور خاص براي توسعه باند پهن آنها را تا به كجا مي‌برد.


راه‌اندازي اين زيرساخت بدون شك در مقايسه با ديگر سرويس‌ها دردسر كمتري دارد و سرمايه‌گذاري روي آن منجر به ايجاد زيرساخت‌هاي عظيمي خواهد شد كه در بدبينانه‌ترين حالت هزينه و درآمدهاي آن سر به سر خواهد شد.


دنيا اين روزها برنامه‌هاي بزرگي براي توسعه باند پهن در سر مي‌پروراند و ايران نيز نبايد بدون نگاه به اين قافله حركت كند چرا كه هنوز اينترنت مزيت‌هايش را از دست نداده است بلكه ماهيت آن همچنان محفوظ است و كاركردهاي آن است كه بايد براساس نيازهاي بومي تعيين شوند و به تناسب توليد محتواي محلي نيازهاي مردم تامين شود.


شايد وقت آن رسيده باشد كه ديگر نگاه‌هاي مبهم و تار از توسعه باند پهن برداشته شود و با نگاهي خوش‌بينانه به آن نگريست كه بيش از پيش براي توسعه كشور بدان نياز است و راهكار و راه چاره بسياري از مشكلاتي است كه امروز دولت با آن دست به گريبان است.
لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

برای عضویت در خبرنامه پیامکی ایستنا اینجا را کلیک کنید. برای عضوریت در خبرنامه روزانه ایمیلی ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه  ایمیلی ایستنا نمایش داده میشود.


فهرست آخرین عناوین

 
    تبليغات  
  
  سفارش آگهی