گوگل رقیب جستجوگر سیری را برای iOS ارائه کرد

 

تقریباً سه ماه پس از ارائه دستیار صوتی گوگل برای اندروید، حالا غول اینترنت "جستجوی صوتی" خود را برای سیستم عامل رقیب، یعنی iOS نیز ارائه کرده. این سرویس که در قالب پروژه جیلی بیلی به اندروید آمد، به لحاظ سرعت و کارایی سیری را به چالش فراوان کشید و حالا به عنوان بخشی از به روز رسانی اپلیکیشن جستجوی گوگل، به iOS آمده تا تجربه خوبی را برای کاربران آن رقم بزند. 
 
به گزارش نارنجی برای استفاده از voice search جدید بایستی iOS 4.2 یا بالاتر را بر روی آی دیوایس خود نصب شده داشته باشید. گرچه این قابلیت جدید در قالب آپدیتی برای سازگاری با آیفون 5 ارائه شده ولی گوگل می‌گوید که تمام دستگاه های iOS می‌توانند از آن بهره ببرند. 
 
کاربران حالا می‌توانند بدون نیاز به تایپ کردن، جستجوهای اینترنتی خود را انجام دهند و به سرعت جواب‌هایی دقیق و پیشرفته بگیرند زیرا موتور صوتی مبتنی بر زبان طبیعی که با اندروید 4.1 معرفی شد، حالا با موفقیت برای iOS نیز پورت شده. بنابراین نیازی به دادن دستورهای مشخص نیست و موتور جستجوی گوگل صحبت‌های شما را "فهم" می‌کند و نتایج مناسب را ارائه. 
 
اگر به یاد داشته باشید چندی پیش در مطلبی از نقشه دانش گوگل نوشتیم و مصاحبه یکی از مدیران ارشد آن را پوشش دادیم. علت اینکه موتور جستجوی صوتی گوگل می‌تواند نتایجی سریع و دقیق را به نمایش بگذارد، این است که نقشه دانش را به عنوان یک پشتیبان قوی پشت سر خود می‌بیند. 
 
اپل در گذشته ارائه اپلیکیشن‌های مشابه سیری برای iOS را رد کرده و قابلیت جستجوی جدید نیز که توسط گوگل ارائه شده، مانند سیری در تار و پود سیستم عامل تنیده نشده. در عوض رقیب سیری، پیوستگی فوق العاده خوبی با سرویس‌های گوگل نظیر یوتوب و گوگل مپز دارد و از این رو در جستجوهای اینترنتی بهتر از سیری عمل می‌کند. 

URL: https://www.ictna.ir/id/051314/

Code: 051314