احتمال تولید گوشی اندرویدی توسط نوکیا

 

دو شرکت نوکیا و مایکروسافت همکاری‌هایی را با یکدیگر آغاز کرده‌اند تا هر دو شرکت نوکیا و مایکروسافت از بحران پیش‌روی خود برای حضور در بازار جهانی تلفن‌همراه رهایی یابند. اما آیا بر اساس شایعات جدید منتشر شده نوکیا قصد دارد با پشت کردن به مایکروسافت گوشی هوشمند اندرویدی تولید کند؟
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت فنلاندی که چندی پیش آگهی تبلیغاتی برای جذب کارشناسان و متخصصان لینوکس را منتشر کرده بود، باعث شد تا برخی کارشناسان احتمال دهند که نوکیا در حال فکر کردن برای تولید گوشی اندرویدی است.
 
طبق آگهی تبلیغاتی جذب کارمند که در صفحه رسمی نوکیا در شبکه اجتماعی LinkedIn منتشر شد که البته از روز جمعه دسترسی به آن غیرممکن شده است، نوکیا اعلام کرد که به مهندسین نرم‌افزار برای تولید میان‌ابزارهای مبتنی بر لینوکس نیازمند است.
 
لینوکس در واقع ساختار اصلی سیستم‌عامل اندروید محسوب می‌شود و بر این اساس می‌توان احتمال داد که شاید نوکیا قصد تولید گوشی اندرویدی دارد.
 
پایگاه خبری Gizmodo با توجه به این مطلب توضیح داد که نوکیا در آگهی تبلیغاتی خود چندین تخصص دیگر را نیز درخواست کرده بود که پس از مدتی تمامی آن‌ها را حذف کرد که از جمله آن‌ها کارشناس مربوط به سیستم‌عامل MeeGo بود که سامسونگ و اینتل به صورت مشترک در سال 2011 روی آن کار کردند. علاوه بر این نوکیا به دنبال کارشناس سیستم‌عامل Meltemi مبتنی بر لینوکس نیز بوده است.
 
برخی کارشناسان اعلام کرده‌اند که شاید نوکیا قصد کار کردن روی ابزار Nokia Maps مخصوص سیستم‌عامل اندروید را دارد. اما به هر حال باید دید که عکس‌العمل مایکروسافت در مقابل این اتفاق چیست.

URL: https://www.ictna.ir/id/051820/

Code: 051820