بازی‌ها محبوب‌ترین ابزار موبایلی در جهان شناخته شدند

 

مرکز تحقیقاتی Canalys در گزارشی اعلام کرد،‌ نیمی از 120 میلیون دلار درآمد حاصله از فروش ابزارهای موبایلی در آمریکا در 20 روز نخست نوامبر امسال تنها به 25 شرکت فعال در این زمینه اختصاص یافت.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، هر یک از دو فروشگاه اینترنتی App Store اپل و Google Play ادعا می‌کنند بیش از 700 هزار ابزار را برای بارگذاری ارایه کرده‌اند، اما این دو فروشگاه در دوره زمانی یاد شده موفق به کسب درآمد قابل ملاحظه‌ای نشدند.
 
بر اساس گزارش مرکز Canalys، مراکز تولیدکننده بازی‌های موبایلی در این دوره زمانی بیش از دیگر شرکت‌ها درآمد کسب کردند که از جمله آن‌ها می‌توان به Disney،‌ Electronic Arts، Gameloft، Glu، Kabam، Rovio، Storm8 و Zynga اشاره کرد که در این میان تنها یک شرکت تولیدکننده ابزارهای رادیویی موسوم به Pandora توانست به موفقیت برسد.
 
در این گزارش همچنین آمده است، تقریبا نیمی از 300 ابزار برتر در فروشگاه اینترنتی App Store اپل در دوره زمانی یاد شده را بازی‌های موبایلی تشکیل دادند و این در حالی بود که 40 درصد از 300 ابزار برتر در مرکز Google Play نیز به بازی‌ها اختصاص یافتند.
 
مرکز Canalys بر این باور است،‌ برترین کارخانه‌های که سعی در تولید انواع ابزارهای موبایلی داشتند در دوره یاد شده توانستند با تمرکز بر بخش‌های مختلف موفقیت خود را تضمین کنند. شرکت Rovio هم‌اکنون در 8 بخش مختلف ابزار موبایلی تولید می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به بازی Angry Birds و Bag Piggies اشاره کرد. لازم به ذکر است مرکز Electronic Arts حدود 962 بازی را تنها برای سیستم‌عامل iOS اپل تولید کرده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/051960/

Code: 051960