iPhone 5S ژوئن آینده در 8 رنگ عرضه می‌شود

 

"پیتر میسِک"(Peter Misek) یکی از تحلیلگران مرکز Jefferies در گزارشی جدید توضیح داد که شرکت اپل گوشی هوشمند iPhone 5S را در ژوئن آینده وارد بازار می‌کند که این روند از دو سال قبل با عرضه گوشی iPhone 4S آغاز شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این تحلیلگر پیش‌بینی کرده است که iPhone 5S همراه با نمایشگر و دوربین باکیفیت super HD، باتری مقاوم‌تر، سیستم پرداخت موبایلی NFC و سیستم جدید IGZO مخصوص نمایشگرهای Retina+ و همچنین 128 گیگابایت حافظه داخلی وارد بازار می‌کند. این طور که گفته شده است این محصول با 6 تا 8 رنگ وارد بازار می‌شود که احتمالا رنگ‌های آن شبیه iPod Touch است.
 
گوشی هوشمند iPhone 4S و iPhone 5 در ماه‌های سپتامبر و اکتبر وارد بازار شدند. گوشی هوشمند iPhone 3G و iPhone 4 هم در ماه‌های ژون و ژوئیه به دست کاربران رسیدند. اما هم‌اکنون پیش‌بینی شده است که iPhone 5S در ماه ژوئن عرضه شود.
 
میسِک دلیل خود را برای عرضه زودهنگام مدل جدید آیفون توضیح نداده است. اما "هوریس دیدیو"(Horace Dediu) از تحلیلگران مرکز Asymco تئوری جالبی دارد که نشان می‌دهد چرا اپل قصد دارد چرخه عرضه مدل‌های جدید گوشی‌های خود را کوتاه‌تر کند.
 
شرکت اپل امسال با کاهش فروش محصولات خود مواجه شد و در دو فصل قبل از عرضه مدل جدید آیفون کاهش فروش و سود خود را دید. در این شرایط کاربران گوشی اپل را نمی‌خریدند و منتظر عرضه مدل جدید آن بودند. شرکت اپل قصد دارد از این فرآیند دوری کند تا چند ماهی که کاربران سراغ محصولات آن نمی‌روند را از بین ببرد و در مقابل بتواند محبوبیت خود را به‌طور همیشگی نزد کاربران حفظ کند. این فرآیند تنها با سرعت بخشیدن به عرضه مدل‌های جدید آیفون صورت می‌گیرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/052078/

Code: 052078