اعتراف مدیر ارشد استراتژی‌های سامسونگ به استفاده از محصولات اپل

 

مدیر ارشد استراتژی‌های سامسونگ - یوآنگ سان - معتقد است اکوسیستم کامپیوتر، تبلت و تلفن‌های اپل بسیار اعتیادآور هستند و به راحتی نمی‌توان از آن‌ها جدا شد. دلیل این اعتقاد هم این است که او در خانه از محصولات اپل استفاده می‌کند!
 
سان در گفت‌وگو با MIT توضیح داده است که در محل کار خود از محصولات سامسونگ استفاده می‌کند اما در خانه، این اپل است که حکمرانی می‌کند. سان می‌گوید: "با اینکه در محل کار از محصولات سامسونگ استفاده می‌کنم اما در خانه نمی‌توانم از محصولات اپل دل بکنم. این دستگاه‌ها واقعا اعتیادآور هستند. من در خانه بیشتر از مک، آی‌فون و آی‌پد استفاده می‌کنم. البته گلکسی هم دارم. شاید مرا بتوان یک نمونه جالب دانست."
 
سان می‌گوید این محصولات اپل نیستند که کاربران را جذب می‌کنند بلکه اکوسیستم این محصولات است که بسیار جذابند. او اعتقاد دارد، آی‌فون‌ها از نظر قابلیت‌هایشان به خوبی بزرگ‌ترین رقیب خود یعنی سامسونگ نیستند اما اکوسیستم‌های فوق‌العاده‌ای دارند.
 
او می‌گوید: "اگر به نظرتان اپل بسیار بزرگ و قدرتمند است باید بدانید که این به خودی خود فقط برای محصولاتش نیست. بیشتر به این دلیل است که کاربران آن‌ها بیشتر از اکوسیستم‌های این شرکت همچون iCloud لذت می‌برند. من بسیار خوشحال هستم که خانواده من با اینکه ۶ هزار مایل دورتر از من و در کره زندگی می‌کنند، اما می‌توانند به راحتی برنامه‌ها، عکس‌ها و شماره‌های تماس من را ببینند. این بسیار جذاب است اما در واقع یک معماری اختصاصی دارد."
 
سان اضافه کرد: "به موبایل گلکسی نکسوس سامسونگ نگاه کنید! به نظرم من بسیار بهتر از آی‌فون است. صفحه‌نمایش بهتر و سرعت بالاتری دارد. اما اکوسیستم آن به پای محصولات اپل نمی‌رسد."

URL: https://www.ictna.ir/id/052121/

Code: 052121