اپل گوشی هوشمند مچی تولید می‌کند

A20717_1645670a.jpg

منابع آگاه بر پایه آخرین اطلاعات خود اعلام کردند که شرکت اپل در حال طراحی دستگاه جدیدی به نام iWatch است که این محصول مانند ساعت مچی به دست کاربران بسته می‌شود و تمامی امکانات گوشی‌های هوشمند پیشرفته را در اختیار آن‌ها می‌گذارد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این ساعت مچی هوشمند به کاربران امکان ارسال و دریافت پیامک را می‌دهد، پست الکترونیکی می‌فرستد، صفحه فیس‌روک را برای آن‌ها باز می‌کند و تماس‌های صوتی را با دیگر کاربران برقرار می‌سازد.
 
این طور که منابع آگاه چینی اعلام کرده‌اند، گوشی هوشمند iWatch در سال 2013 میلادی وارد بازار جهانی می‌شود و که البته قرار است وظیفه تولید این محصول مانند دیگر گوشی‌های هوشمند اپل به عهده چینی‌ها باشد.
 
لازم به ذکر است که پیش از این شرکت‌های دیگری تلاش بر تولید ساعت‌های مچی هوشمند داشتند که تاکنون هیچ یک از آن‌ها نتوانستند در این زمینه به موفقیت کامل برسند. از جمله، شرکت مایکروسافت در سال 2008 مدل ویژه خود در این زمینه را ارایه کرد و سونی نیز طراحی ویژه‌ای از گوشی هوشمند مچی ارایه داد.
 
گروهی از محققان هم‌اکنون در حال ساخت محصول مشابهی با نام Pebble هستند که ابتدا گفته شده بود برای تکمیل این پروژه نیاز به سرمایه‌گذاری 60 هزار پوندی است که البته تاکنون روی این طرح 6 میلیون پوند سرمایه‌گذاری شده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/052472/

Code: 052472