انعقاد قرار‌داد 617 میلیون دلاری مایکروسافت با پنتاگون

منبع: ایسنا

 

شرکت مایکروسافت برای جدید‌ترین نرم‌افزار خود از جمله سیستم عامل ویندوز 8، قرار‌داد 617 میلیون دلاری را با حوزه دفاع آمریکا منعقد کرد.
 
این توافق سه ساله، 1.5 میلیون رایانه‌ی پنتاگون را پوشش می‌دهد و به ارتش، نیروی هوایی و سرویس‌های اطلاعاتی امکان دسترسی به جدید‌ترین نسخه‌ی ویندوز 8 و برنامه‌هایی از جمله مایکروسافت آفیس 2013 را می‌دهد.
 
مایکروسافت اخیرا حکم‌فرمایی دیرینه‌ و مطلق خود بر رایانه‌های شخصی را با وجود تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های محصول اپل و گوگل از دست داده است. کاهش 24 درصدی در فروش رایانه‌های نوت‌بوک این شرکت نشان‌دهنده‌ی تمایل بیش‌تر مشتریان به خرید آی‌پد‌های اپل یا تبلت‌های محصول گوگل اندروید است.
 
به عقیده‌ی یکی از تحلیل‌گران، این توافق می‌تواند تجارت فروش مایکروسافت را به حالت شناور نگه دارد، چرا که محصولات اینترنت محور گوگل با او رقابت می‌کنند.
 
توافق پنتاگون همچنین می‌تواند از شدت نگرانی‌های مشتریان حقوقی درباره‌ی امنیت خدمات بکاهد. ارتش امیدوار است با استفاده از گواهی‌های نرم‌افزاری ارزان تحت این توافق «ده‌ها میلیون» دلار ذخیره کند.
 
طبق گزارش بلومبرگ، دولت آمریکا بیش از 530 میلیارد دلار در قرار‌داد‌های مستقیم در سال‌ مالی با پایان 30 سپتامبر 2011 پرداخت کرده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/052579/

Code: 052579