نگاهی به گوشی‌های هوشمند نمایشگاه CES 2013

HS 2.jpg

نمایشگاه بین‌المللی CES 2013 که بزرگترین رویداد جهانی در دنیای فناوری ارتباطات و اطلاعات مربوط می‌شود، بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را گرد هم آورد تا رقابت آن‌ها به صورت رو در رو دنبال شود. اگرچه این رویارویی بسیار بزرگ بود، اما شرکت‌های بزرگ از جمله سامسونگ، موتورولا، نوکیا و HTC در آن غایب بودند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت چینی هوواوی در این نمایشگاه با دو گوشی هوشمند پیشرفته اندرویدی ظاهر شد که این دو گوشی Huawei Ascend Mate و Huawei Ascend D2 نام داشتند. این شرکت همچنین نخستین گوشی هوشمند خود مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 را با نام Ascend W1 به نمایش گذاشت که این محصول با رنگ‌های براق و گوشه‌های منحنی شبیه به Lumia 900 نوکیا ساخته شده بود و مورد توجه کاربران قرار گرفت.
 
شرکت سونی در نمایشگاه CES 2013 با گوشی‌های Xperia Z و ZL را به نمایش گذاشت که هر دوی آن‌ها در خانواده گوشی‌های اندرویدی پیشرفته طبقه‌بندی می‌شدند. این دو محصول از جمله گوشی‌هایی محسوب می‌شوند که به گفته کارشناسان می‌توانند سونی را به یکی از ارکان اصلی بازار جهانی گوشی‌های هوشمند تبدیل کنند.
 
شرکت چینی ZTE که این روزها چشم به بازار آمریکا دوخته است نیز گوشی هوشمند Grand S را در این نمایشگاه عرضه کرد. لازم به ذکر است که دو شرکت ZTE و هوواوی معمولا گوشی‌های متوسط و رده‌پایین تولید می‌کنند، اما محصولاتی که در CES 2013 به نمایش گذاشتند در خانواده گوشی‌های هوشمند پیشرفته طبقه‌بندی می‌شدند.
 
در نمایشگاه امسال همچنین شرکت Pantech از گوشی هوشمند جدید خود با نام Discover رونمایی کرد که یک گوشی هوشمند پیشرفته بدون هر گونه کلید سخت‌افزاری بود. شرکت Alcatel نیز 8 گوشی هوشمند جدید را به نمایش گذاشت که بیشتر آن‌ها در یک سری از محصولات شرکت یاد شده طبقه‌بندی می‌شدند. شرکت LG در نمایشگاه سال جاری دو گوشی هوشمند با نام‌های LG Optimus Vu II و Lenovo K900 را در معرض دید عموم قرار داد.

URL: https://www.ictna.ir/id/052686/

Code: 052686