صاحبان تلفن‌همراه بیش از بقیه تخلف رانندگی می‌کنند

 

سازمان اتومبیل‌رانی آمریکا(AAA) بر پایه مطالعه جدید خود اعلام کرد افرادی که حین رانندگی از تلفن‌همراه خود استفاده می‌کنند،‌ علاوه بر آنکه این اشتباه را انجام می‌دهند بیش از دیگر رانندگان دست به تخلفات مختلف رانندگی می‌زنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کارشناسان در این بررسی دریافتند 65 درصد کسانی که هنگام رانندگی تلفن‌همراه خود را برای استفاده‌های مختلف به کار می‌برند، با سرعت غیرمجاز رانندگی می‌کنند. همچنین مشخص شد 44 درصد این افراد هم همراه با خواب‌آلودگی به‌ رانندگی ادامه می‌دهند.
 
 
طبق نتایج این بررسی، 53 درصد افرادی در هنگام رانندگی گوشی را نزدیک خود قرار می‌دهند، همزمان پیام یا پست الکترونیکی ارسال می‌کنند و 29 درصد آن‌ها هم بدون آنکه کمربند ایمنی ببندند، وارد جاده می‌شوند.
 
"لندا گورمن"(Linda Gorman) مدیر ارتباطات و روابط عمومی سازمان اتومبیل‌رانی آمریکا گفت: «غالب موتورسواران هنوز به خطرات زیان‌بار ناشی از به‌کارگیری تلفن‌همراه واقف نیستند و همچنان به استفاده همزمان از تلفن‌همراه حین رانندگی ادامه می‌دهند».
 
طبق آمارهای به‌دست آمده 61 درصد رانندگان در گروه سنی 16 تا 24 سال پشت فرمان پست الکترونیکی یا پیامک می‌خوانده‌اند و 26 درصد آن‌ها هم علاوه بر بررسی صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی آن‌ را به روز کرده‌اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/053066/

Code: 053066