کُری‌خوانی لنوو برای سامسونگ و اپل

منبع: ایسنا

 

شرکت لنوو بزرگترین شرکت کامپیوتری جهان اعلام کرد که آماده به چالش کشیدن اپل و سامسونگ در زمینه ساخت تلفن‌ همراه است.
 
شرکت چینی لنوو پس از اعلام گزارش درآمد خود در سه ماهه چهارم سال گذشته گفت: سود خالص این شرکت در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر به 205 میلیون دلار رسیده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل 34 درصد افزایش نشان می‌دهد.
 
این شرکت افزود: سود ناخالص سه ماهه چهارم به یک میلیارد و 100 میلیون دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 15 درصد افزایش یافته است.
 
یانگ یوآن کینگ رییس اجرایی لنوو گفت: به رغم رکود اقتصاد جهانی ما با فروش بی‌سابقه سهم خود را در تمام بازارها افزایش داده‌ایم.
 
وی گفت: مهمترین استراتژی لنوو افزایش فعالیت خود در بخش تلفن همراه است جایی که اپل و سامسونگ بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند.
 
یانگ افزود: این شرکت سهم بازار خود را از طریق ادغام و مالکیت افزایش خواهد داد.
 
تحقیقات شرکت تحقیقاتی آی دی سی گفت: لنوو به سومین شرکت بزرگ سازنده دستگاه‌های هوشمند نظیر تبلت، کامپیوترهای خانگی و تلفن‌های هوشمند تبدیل شده است.
 
لنوو در سه ماهه چهارم سال گذشته فروش تلفن‌های هوشمند در چین را نسبت به دوره مشابه سال قبل دو برابر کرده و به سوددهی رسانده است.
 
این شرکت در سه ماهه گذشته 9 میلیون دستگاه تلفن همراه در چین به فروش رساند و سود حاصل از آن در این بخش بسیار محدود بوده است. لنوو مدعی شد که سهم بازار این شرکت در چین در مقایسه با شرکت ZTE و هواوی بالاتر است.

URL: https://www.ictna.ir/id/053148/

Code: 053148