اپلیکیشن هایی برای اطلاع از وضعیت آلودگی هوای تهران

 

آلودگی هوا یکی از معضلات زندگی شهری است. برای مثال از ابتدای سال ۲۰۱۳ میلادی، پایتخت چین به شدت با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. شدت این ماجرا به حدی است که آمار بیماری های ریوی در این کشور بسیار بالا رفته و حتی دیدن آسمان آبی تبدیل به یک رؤیا برای شهروندان پکن شده است. 
 
به گزارش نارنجی، تهران نیز یکی از شهر های آلوده به شمار می رود. آلودگی هوا در ماه های گذشته بعضا به حدی رسیده است که منجر به تعطیلی مدارس و ادارات گشته و گاها زندگی برخی از شهروندان را مختل نموده است. در چنین شرایطی بد نیست اگر هر روز نسبت به میزان آلودگی اطلاع داشته باشید تا اقدامات لازم را در این راستا انجام دهید. اما چگونه می توان هر روز از میزان آلودگی هوا اطلاع یافت؟ 
 
به تازگی دو اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید ارائه شده که شما را در این امر یاری می نماید. این برنامه ها، هر دو «آلودگی هوای تهران» نام دارند، اما خدماتی که ارائه می دهند، متفاوت است.
 
اپلیکینش اول نقشه تهران را بر روی صفحه می آورد و میزان آلاینده ها را در هر منطقه نمایش می دهد. شما می توانید در این برنامه از بین آلاینده های مختلف مانند PSI و NO2 و CO و ... هر یک را انتخاب کرده و میزان مجاز و یا خطرناک بودنش را در مناطق تهران مشاهده نمایید. این برنامه را می توانید به ریگان از کافه بازار دریافت نمایید.
 
اپلیکیشن دوم اما ساختار ساده تری دارد و با استفاده از اطلاعاتی که از سایت شهرداری تهران دریافت می کند، گزارش آلودگی هوا را در جیب شما قرار می دهد. در این گزارشات میزان آلاینده ها به صورت نموداری درج می گردد. قسمت جالب برنامه تحیلی است که از آمار کسب شده، ارائه می گردد. در این تحلیل میزان کاهش و یا افزایش آلاینده ها مورد بررسی قرار می گیرد و برای مثال توصیه می گردد که افراد سالمند و کودکان در روزی خاص از منزل خارج نگردند. این برنامه نیز به رایگان از کافه بازار قابل دانلود است.

URL: https://www.ictna.ir/id/053332/

Code: 053332