نیمی از مردم کانادا گوشی هوشمند دارند

 

سلیقه مردم کانادا به‌گونه‌ای پیش می‌رود که در دستان غالب آن‌ها یک دستگاه گوشی هوشمند مشاهده می‌شود و این طور که نتایج حاصل از آخرین بررسی‌های مرکز Ipsos Reid نشان می‌دهد، بیش از 47 درصد کانادایی‌ها گوشی هوشمند دارند که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری یافته است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در حالی که سال گذشته تنها 34 درصد مردم کانادا صاحب گوشی هوشمند بودند، این رقم برای امسال به 43 درصد رسیده است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی بیش از نیمی از ساکنان کانادا صاحب گوشی هوشمند شوند.
 
همچنین گفته شده است که 21 درصد کانادایی‌ها هم‌اکنون رایانه لوحی دارند که میزان استفاده از این دستگاه بین مردم این کشور هم نسبت به سال قبل رشد 10 درصدی داشته است.
 
"ماری بث باربور"(Mary Beth Barbour) مدیر مرکز تحقیقاتی Ipsos Reid توضیح داد: «زمانی که ما بررسی‌های خود را در سال 2011 میلادی آغاز کردیم، بازار موبایلی کانادا یک بازار جوان محسوب می‌شد. اما با گذشت زمان هم‌اکنون شاهد رشد قابل ملاحظه استفاده از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی بین مردم کانادا هستیم».
 
آمارها نشان می‌دهد که در ژانویه 2013 آیفون محبوب‌ترین گوشی هوشمند برای کانادایی‌ها بوده است و 32 درصد مردم این کشور صاحب یکی از انواع آیفون بوده‌اند. پس از آن گوشی‌های هوشمند سامسونگ و بلک‌بری نیز در مجموع 23 درصد این بازار را در اختیار داشتند.

URL: https://www.ictna.ir/id/053571/

Code: 053571