ارزیابی معاون وزیر ارتباطات از وضعیت اینترنت در سالی که گذشت

 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات معتقد است: اگرچه ممکن است در سال 90 گاه با اختلالات و قطعی‌هایی مواجه بوده باشیم اما درنهایت وضعیت کلی اینترنت در این سال با رشد و توسعه همراه بوده و در این بخش اقدامات موثری صورت گرفته است.
 
علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی او از سال گذشته، مشکلات و اختلالات اینترنت در این مدت، اظهار کرد: در سال 91 در مجموع رشد بسیار خوبی داشتیم و در حوزه‌ فضای مجازی با توجه به این‌که هر روزه انتظارات گسترش می‌یابد و نیاز به تسهیلات بیشتر می‌شود شرایط خوبی را تجربه کردیم.
 
وی با بیان این‌که اگر سال 91 را با سال‌های قبل از آن مقایسه کنیم از نظر توسعه پورت‌های اینترنت و یا از نظر ضریب نفوذ در کشور شرایط به مراتب بهتر از سال‌های گذشته بوده، عنوان کرد: علاوه بر این از نظر پهنای باند داخلی و بین الملل نیز دائم توسعه‌های متعددی صورت گرفت البته گاه ممکن است در مسیر این توسعه‌ها قطعی‌هایی نیز ایجاد شده باشد که این موضوع در سال‌های قبل هم وجود داشته است.
 
رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات در ادامه اظهار کرد: اکنون با توجه به افزایش تعداد کاربران و وابستگی بیشتر زندگی افراد به IT چالش‌هایی که در این زمینه ایجاد می‌شود بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
وی در عین حال عنوان کرد: با این وجود در سالی که گذشت ما در حوزه‌های توسعه، تعداد کاربران و یا خدمات الکترونیکی دولت اقدامات متعدد و خوبی داشتیم واز همه مهمتر آن‌که در این سال دستگاه‌های دولتی به شبکه داخلی پیوستند که این موضوع را می توان یکی از اقدامات فعالانه و موفقیت‌های خلاقانه سال جاری به حساب آورد.
 
حکیم جوادی در عین حال یادآور شد: حتی یکی از وزارتخانه‌ها که طی پنج سال گذشته فعالیت چندانی در زمینه IT نداشت در همین چند ماهه چنان فعالیت کرد که شاید مجموع کارهای این وزارتخانه در پنج سال گذشته حتی 10 درصد این فعالیت‌ها نبوده باشد.
 
وی در پایان یادآور شد: به هر حال در این زمینه ما تمام توان بخش خصوصی و دولتی را به کار گرفتیم تا این کار انجام شود و حال امیدواریم که در سال آینده بتوانیم از تجربیات ارزنده‌ای که از این فعالیت‌ها به دست آمده نیز استفاده کنیم.

URL: https://www.ictna.ir/id/053951/

Code: 053951