بیانیه پلیس فتا در واکنش به تحریم توسط اتحادیه اروپا و وزارت خزانه‌داری آمریکا

 

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با صدور بیانیه‌ای اقدام اتحادیه اروپا و وزارت خزانه‌داری آمریکا در قرار دادن نام این پلیس در لیست تحریم‌ها را محکوم کرد.
 
 
متن بیانیه پلیس فتای ناجا بدین شرح است:
 
 
بسم الله الرحمن الرحیم
((و قل جاءالحق و زهق‏الباطل ان‏الباطل کان زهوقا))
و بگو حق فرا رسید و باطل مضمحل و نابود شد و باطل نابود شدنی است. (سوره اسراء آیه 81)
 
مقام معظم رهبری :
 
آن چه که این‌ها را از ملت ایران عصبانی می‌کند و به این جور تصمیم‌ها وادار می‌کند سرافرازی ملت ایران است، گردنکشی ملت ایران است، این روحیه استقلال، این روحیه قدر خودشناختن، این روحیه عدم تسلیم که به برکت اسلام و قرآن به وجود آمده، این است که آنها را عصبانی می‌کند.
 
 
 
برکسی پوشیده نیست که ملت ایران در پس تحریم‌های غرب و استکبار جهانی، همواره عزت، بالندگی و سرافرازی کسب کرده است و در پی آن مقوله تأمین امنیت فضای سایبری نیز از این قاعده مستثنی نیست. پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا پلیسی است جدیدالتأسیس، جوان، متکی بر دانش و مهارت بالای فنی بومی و پیشرو در نوآوری، خلاقیت و دارای استعدادهایی سرشار که توانسته است احساس امنیت کاربران ایرانی در فضای مجازی را به نحو چشم گیری ارتقاء داده و زمینه را برای بهره‌گیری بیشتر از فرصت‌ها و مزایای فضای تولید و تبادل اطلاعات برای هموطنان عزیز فراهم کند.
 
 
 
این پلیس در ابعاد بین‌المللی نیز، با نگاه و رویکردی جهانی و انسانی و مبتنی بر قانون، در همکاری با سازمان‌های رسمی مانند اینترپل و پلیس سایر کشورهای دنیا و از جمله ایالات متحده آمریکا ( در شناسایی حملات سایبری به بانک معروف سیتی بانک آمریکا و عملیات‌های بین‌المللی پانگه آ4 و 5 با حضور 88 کشور) حسن نیت و عزم راسخ خود برای تأمین امنیت جهانی فضای سایبر را نشان داده است.
 
 
 
پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا، اقدام یک جانبه و خارج از قاعده اتحادیه اروپا و وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم این پلیس که مغایر با حقوق و قوانین تصریح شده بین‌المللی در خصوص نقض آشکار حاکمیت و دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود، را قویاً محکوم کرده و مجدداً بر آرمان و اهداف عالی خود که همانا خدمت به ملت شریف ایران و ایجاد و پاسداشت امنیت آنان در بستر فضای تولید و تبادل اطلاعات است، تأکید کرده و تحریم‌های اخیرکه نشانه‌ای روشن از توانمندی، هوشمندی و قدرت تعهد و تخصص فرزندان شما ملت عزیز در این پلیس است را مدال افتخاری بزرگ بر سینه خود دانسته و این تحریم‌ها را اقدام باطل و نشانه‌ای از ناتوانی و شکست در پیاده‌سازی توطئه‌های استکبار جهانی علیه ملت بزرگ، سرافزار و قدرتمند ایران اسلامی می‌داند.
 
 
 
ما به‌عنوان سربازان و خادمان اسلام، ولایت و مردم عزیز و قدرشناسمان همچون گذشته بر سر پیمان خود ایستاده‌ایم و هیچ هدفی جز عزت، اقتدار، امنیت و آرامش مردم کشورمان نداریم.
 
 
 
صیانت از منافع و اقتدار ملی با رعایت حفظ حریم خصوصی و آزادی مشروع و سرمایه‌های مادی و معنوی و اسرار کسب و کار و مالکیت خصوصی مردم عزیزمان همواره سر لوحه کار پلیس فتا بوده و خواهد بود. شاید پلیس فتا به زعم دشمنان تهدیدی برای آنها محسوب شود.اما حتما فرصتی برای ما محسوب می‌شود که با جانفشانی در جهت تأمین امنیت سایبری، پیشرفت و توسعه کشور عزیزمان تلاش و کوشش کنیم".

URL: https://www.ictna.ir/id/054263/

Code: 054263