رگولاتور: تعرفه مکالمه با سیمکارت‌های دائمی همراه اول از اول تیر یکنواخت می‌شود

برخی از مشترکان همراه اول این روزها از رقم قبض‌هایی که برای اردیبهشت‌ماه‌شان صادر شده گلایه دارند و بر این باورند که قبض آن‌ها به مراتب سنگین‌تر از ماه‌های قبل است. در این زمینه معاون وزیر ارتباطات تاکید دارد که هنوزهیچ تغییری در تعرفه‌ها صورت نگرفته است.
 
محمدعلی فرقانی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که آیا تعرفه‌های مکالمه همراه اول تغییر کرده و یا ممکن است تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد توضیح داد: تاکنون گزارشی درباره تخلفات نداشته‌ایم و هنوز هیچ تغییری در تعرفه‌ها ایجاد نشده است.
 
رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی با بیان این‌که اگر فردی احساس می‌کند هزینه قبضش به شکل غیر متعارف افزایش یافته می‌تواند این موضوع را پیگیری کند، یادآور شد: البته در زمینه همراه اول چندی پیش مصوبه‌ای در زمینه فلت‌سازی شبکه ابلاغ شد.
 
وی ادامه داد: پیش از این اپراتور دوم این کار را انجام داده بود و مدتی بود که همراه اول هم درخواست فلت‌سازی شبکه خود را داشت که این موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مورد موافقت قرار گرفته و با تصویب آن قرار بر این شد که از این پس هزینه جابه‌جایی‌ها حذف شده و نرخ پایه‌ای برای مکالمات پیشنهاد شود.
 
معاون و زیر ارتباطات با تاکید بر این‌که در مجموع با در نظر گرفتن این شیوه و با فلت‌سازی شبکه همراه اول هیچ افزایشی برای تعرفه مکالمات پیش‌بینی نشده تصریح کرد: هنوز نرخ‌های پس از فلت‌سازی اجرایی نشده و قرار بر آن است که این طرح از ابتدای تیر ماه عملیاتی شود.
 
فرقانی در عین حال خاطرنشان کرد: به همین دلیل اگر تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد قابل پیگیری خواهد بود.
 
معاون وزیر ارتباطات در بخش پایانی صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که فلت کردن شبکه همراه اول و همچنین نرخی که چندی پیش به عنوان نرخ پایه به اپراتورها ابلاغ شد، هر یک تا چه اندازه می‌تواند تعرفه‌های اپراتورها را تغییر دهد گفت: با فلت کردن شبکه همراه اول تغییری در قیمت‌های آن رخ نخواهد داد البته درباره نرخ پایه ممکن است با اعمال این نرخ از این پس شاهد کمی افزایش قیمت باشیم. سازمان تنظیم مقررات ارتباطات سقف تعرفه را در نرخ پایه را مشخص و فضای رقابتی اپراتورها است که کف تعرفه را تعیین می‌کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/055462/

Code: 055462