گوشی هوشمند یک میلیارد کاربر اینترنتی جدید با خود می‌آورد

تلفن‌های همراه تا سال 2015 میلادی بیش از یک میلیارد کاربر اینترنتی جدید را به مجموع مشترکان اینترنتی جهان اضافه می‌کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از کیو زد، تلفن‌های همراه تا سال 2015 میلادی بیش از یک میلیارد کاربر اینترنتی جدید را به مجموع مشترکان اینترنتی جهان اضافه می‌کنند، اما باید توجه داشت که همه این کاربران تازه‌وارد در آسیا و آفریقا حضور ندارند و بسیاری از آن‌ها در آمریکا به سر می‌برند.
 
 دفتر سرشماری ایالت متحده آمریکا بر اساس بررسی سال 2011 خود که نتایج آن این هفته منتشر شده است توضیح داد که از صاحبان گوشی‌های هوشمند در مورد نخستین تجربه‌شان با این دستگاه سوال شده است تا آن‌ها پاسخ دهند که آیا با گوشی هوشمند آنلاین شده‌اند یا خیر.
 
این بررسی نشان داد که آسیایی‌ها و آمریکایی‌ها بیش از بقیه دوست دارند داخل منزل به اینترنت متصل شوند. آمارها نشان می‌دهد که 72.5 درصد آسیایی‌ها و 78.3 درصد از آمریکایی‌ها وقتی که به منزل می‌رسند، سراغ اینترنت می‌روند.
 
همچنین گفته شده است که 53.8 درصد از سیاه‌ پوستان و 51.2 درصد از اسپانیایی‌های مقیم آمریکا هم ترجیح می‌دهند در منزل وارد اینترنت شوند. اما اگر قرار باشد که میزان استفاده از اینترنت روی گوشی‌های هوشمند را مورد بررسی قرار دهیم، تفاوت چندانی در این زمینه دیده نمی‌شود.
 
در حالی که 45.4 درصد اسپانیایی‌ها روی گوشی هوشمند خود از اینترنت استفاده می‌کنند، این رقم برای آسیایی‌ها 51.6 درصد گزارش شده است.
 
این اطلاعات در کنار گزارشی که مرکز تحقیقاتی Pew به تازگی منتشر کره است قابل ملاحظه به نظر می‌رسد. این مرکز تحقیقاتی هفته گذشته گزارش داد که 56 درصد آمریکایی‌ها گوشی هوشمند دارند.

URL: https://www.ictna.ir/id/055559/

Code: 055559