سیمبین تابستان بازنشسته می‌شود

شرکت نوکیا اعلام کرد از تابستان امسال بالاخره عرضه گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل سیمبین را به نفع سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت متوقف می‌کند.
 
به گزارش فارس به نقل از اف‌تی، شرکت نوکیا اعلام کرد که از تابستان امسال بالاخره عرضه گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل سیمبین را به نفع سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت متوقف می‌کند تا با این اتفاق سیمبین که روزی محبوب‌ترین سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شد، بازنشسته شده و برای همیشه از گردونه رقابت خارج شود.
 
این شرکت فنلاندی در تلاش است تا آخرین محصولات خود مبتنی بر سیستم‌عامل سیمبین را روانه بازار کند. باید توجه داشت تا پیش از آنکه آیفون اپل روانه بازار شود سیمبین حاکم بازار جهانی بازار گوشی‌های هوشمند بود و هیچ رقیبی را پیش‌روی خود نمی‌دید.
 
ناتوانی نوکیا برای رقابت با فناوری جدیدی که اپل در آن زمان عرضه کرده بود کم‌کم باعث شد تا مردم از محصولات این شرکت فنلاندی روی برگردانند و پس از آن زمانی که اندروید روی کار آمد، سهم سیمبین در بازار جهانی به میزان قابل ملاحظه کاهش یافت و نوکیا به یکباره متوجه شد که بازار خود را از دست داده است.
 
عرضه آخرین محصول سیمبینی به این معنی خواهد بود که شرکت نوکیا تمام چشم امید خود را به سیستم‌عامل ویندوز فون مایکروسافت دوخته است و تنها راه خود برای حضور در بازار جهانی را این سیستم‌عامل می‌داند.

URL: https://www.ictna.ir/id/055561/

Code: 055561