گوشی‌های هوشمند دنیای اینترنت را متحول می‌کنند

شرکت‌های بزرگ اینترنتی از  گوگل و فیس‌بوک گرفته تا یاهو و Zynga تلاش می‌کنند خود را با دنیای آنلاین روشی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی کاربران سازگار کنند و این محصولات را جایگزین رایانه‌های قدیمی نمایند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت Zynga که در زمینه ارایه بازی‌های اجتماعی فعالیت می‌کند و محصولات خود را روی فیس‌بوک ارایه می‌نماید، یک‌پنجم کارمندان خود را بیرون کرده است تا تمرکز بیشتری بر دنیای دستگاه‌های موبایلی داشته باشد.
 
در شرکت یاهو نیز پس از آنکه "ماریسا میر"(Marissa Mayer) سال گذشته مدیریت این پورتال بزرگ اینترنتی را در دست گرفت، استراتژی‌های این شرکت را تغییر داد اولویت نخست آن را ارایه خدمات روی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی معرفی کرد.
 
شرکت فیس‌بوک هم از سال گذشته وارد بازار بورس شد و توانست بر درآمدهای خود بیافزاید. اما در حال حاضر مهم‌ترین نگرانی این شبکه بزرگ اجتماعی این است که با عدم ارایه ابزارهای موبایلی مناسب، مشتریان خود را از دست بدهد.
 
شرکت گوگل هم تمرکز بر بازار جهانی تلفن همراه را به اثبات رسانده است و با عرضه سیستم‌عامل اندروید توانسته است بخش اعظم بازار جهانی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی را در دست بگیرد.
 
کارشناسان بر این باورند که دنیای دستگاه‌های الکترونیکی همراه در دست تغییر است و طی چند سال آینده شاهد آن خواهیم بود که عموم کاربران جهانی از رایانه‌های شخصی به سمت دستگاه‌های الکترونیکی همراه هجوم بیاورند. این مسئله به عنوان یک تهدید جدی برای شرکت‌هایی محسوب می‌شود که تمام فعالیت‌های خود را معطوف با سایت‌های اینترنتی مخصوص رایانه های شخصی کرده‌اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/055592/

Code: 055592