از سال آینده هزینه رومینگ در اروپا کاملا حذف می‌شود

فرآیند اجرای طرح جامع اتحادیه اروپا مبنی بر حذف هزینه‌‌های مخابراتی رومینگ در این منطقه به گونه‌ای پیش می‌رود که احتمال می‌رود تا پیش از تابستان آینده عملی شود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کمیسیون اروپا متشکل از 27 کشور این قاره طی گزارشی اعلام کرد که این طرح همزمان با انتخابات اتحادیه اروپا در ماه می از سال آتی میلادی به اجرا می‌رسد. در پی این قضیه، قوانین و ضوابط در نظر گرفته شده هم از ژوئیه 2014 به صورت عملی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
گفته شده است که این اقدام در نهایت باعث خواهد شد تا درآمد اوپراتورها و شرکت‌های مخابراتی فعال در این منطقه تا 2 درصد کاهش یابد.
 
مقر اتحادیه اروپا واقع در بروکسل در این خصوص توضیح داد: «ما به این توافق رسیده‌ایم که از سال آینده هزینه‌های مربوط به رومینگ را از میان برداریم».
 
آراء از جانب مدیران کمیسیون اتحادیه اروپا در این زمینه مدت کوتاهی پس سخنرانی "نیلی کروئز"( Neelie Kroes) رئیس کمیسیون اروپا ارایه شد که او گفته بود هزینه‌های رومینگ در اروپا نباید کاهش یابد و باید به طور کامل از میان برداشته شود.
 
خانم کروئز طی سخنرانی خود اعلام کرده بود: «ما می‌خواهیم به شهروندان نشان دهیم که اتحادیه اروپا فعالیت‌های خود را همسو با زندگی آن‌ها به پیش می‌برد. به همین دلیل است که ما قوانین دیجیتالی جدید را متناسب با انتظارات مشروع بازار به مرحله اجرا می‌رسانیم».

URL: https://www.ictna.ir/id/055633/

Code: 055633