سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری برای توسعه نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر Ubuntu

شرکت بریتانیایی Canonical سرمایه گذاری را بالغ بر 10 میلیون دلار انجام داده است تا به واسطه آن گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل متن‌باز Ubuntu را توسعه دهد و به گفته کارشناسان این بزرگترین سرمایه‌گذاری تاریخ روی نسخه موبایلی سیستم‌عامل یاد شده محسوب می‌شود.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت اعلام کرده است که تا پیش از عرضه نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Ubuntu مجموع سرمایه‌گذاری‌های خود در این زمینه را به 32 میلیون دلار خواهد رساند و از هم‌اکنون تا کمتر از یک هفته دیگر این میزان سرمایه‌گذاری را انجام خواهد داد. این شرکت گفته است که اگر به اهداف خود در این زمینه نرسد تمام پولی که سرمایه‌گذاران پرداخت کرده‌اند را به آن‌ها باز می‌گرداند.
 
این شرکت توضیح داد که هم‌اکنون یک گوشی هوشمند با سیستم عامل یاد شده را تولید کرده است و نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر است تا بتواند آن را به تولید انبوه برساند. سرمایه‌گذاری 32 میلیون دلاری برای ساخت 40 هزار دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل Ubuntu مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
نخستین گوشی هوشمندی که در این زمینه ساخته شده است Ubuntu Edge نام دارد و به گونه‌ای ساخته شده است که به صورت همزمان دو سیستم‌عامل Ubuntu و اندروید را روی خود جا داده است و به صورت کامل تمام خدمات نسخه رایانه‌ای سیستم‌عامل Ubuntu را در اختیار کاربران می‌گذارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/056819/

Code: 056819