امسال یک میلیون ساعت مچی هوشمند وارد بازار می‌شود

مرکز تحقیقاتی Juniper Research در گزارشی جدید اعلام کرد که تا سال 2018 میلادی بیش از 36 میلیون دستگاه ساعت مچی هوشمند با قابلیت اجرای ابزارها و نرم‌افزارهای مختلف وارد بازار جهانی می‌شوند و این در حالی است که تعداد این محصولات تا پایان سال جاری میلادی از یک میلیون دستگاه فراتر نمی‌رود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این مرکز تحقیقاتی اعلام کرد که بازار این نوع دستگاه‌های الکترونیکی طی چند سال آینده رونق میابد و نسل جدید آن‌ها با قابلیت‌های مختلف و چندکاربردی به دست کاربران جهانی می‌رسد.
 
ساعت‌های مچی هوشمند که این روزها وارد بازار می‌شوند بیشتر شبیه به یک دستگاه الکترونیکی واسطه‌ای هستند که روی نمایشگر خود کاربر را در جریان آخرین پیامک‌ها و تماس‌های دریافتی در گوشی هوشمند می‌گذارند. اما نسل آتی این ساعت‌ها می‌توانند به عنوان یک گوشی هوشمند مستقل عمل کنند.
 
شرکت Juniper Research بر این باور است که دو شرکت سامسونگ و اپل بازار جهانی ساعت‌های مچی هوشمند را در دست می‌گیرند و این در حالی است که سامسونگ اعلام کرده نخستین محصول خود در این زمینه را ماه آینده عرضه می‌کند.
 
ساعت‌های مچی هوشمندی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شامل یک سیستم‌عامل همراه می‌شوند و از امکانات گوشی‌های هوشمند امروزی گرفته تا قابلیت خرید بلیت‌های الکترونیکی، پرداخت‌های موبایلی و ... برای آن‌ها تعریف شده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/057106/

Code: 057106