استقبال غول‌های اینترنتی دنیا از قطع رابطه آمریکا با ICANN

به دنبال اعلام سازمان ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایالات متحده آمریکا (NTIA) مبنی بر اینکه تا پایان سال ۲۰۱۵ رابطه‌اش را با ICANN، به عنوان نهاد مدیریت نام‌های اینترنتی قطع می‌کند، سازمان‌های فنی پیشرو در هدایت اینترنت که وظیفه هماهنگی زیرساخت اینترنت را بر عهده دارند، از اعلان دولت آمریکا مبنی بر واگذاری قسمتی از مسئولیت‌های خود به IANA استقبال کردند.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، استقبال‌کنندگان از پیشنهاد آمریکا شامل IETF، IAB، RIRs، ccTLD ROs، ICANN، ISOC و W3Cمی‌شود.
نقش سازمان‌های فنی اینترنت در فرایندهای توسعه سیاست‌های آن و همچنین نقش ICANN در مدیریت وظایف IANA کماکان بدون تغییر باقی مانده است.
 
درحال حاضر این انتقال به دلیل بلوغ سازمان‌های فنی اینترنت امکان‌پذیر شده است تا بتوانند وظایف مربوط به خودشان را در ارتباط با IANA انجام دهند.
ICANN فرایندهای مربوط به برنامه‌ریزی در جهت انتقال سهامداران چندگانه جهانی را تسهیل خواهد کرد. دوام و پایداری عملکردهای IANA در رابطه با سازمان‌های مذکور (که انجمن فنی اینترنت را تشکیل می‌دهد) نقش بحرانی در عملکرد اینترنت خواهد داشت.
پیش از این سازمان ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایالات متحده آمریکا (NTIA) اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۵ رابطه‌اش را با آیکان ICANN به عنوان نهاد مدیریت نام‌های اینترنتی قطع می‌کند.
برنامه NTIA برای پایان دادن به قراردادش با ICANN بر سر مدیریت نام‌های دامنه اصلی، به ICANN امکان می‌دهد که مدیریت فنی منابع اینترنت را به طور مستقل به دست بگیرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/061579/

Code: 061579