باز هم WhatsApp و نقص امنیتی جدید برای اندروید

محققان امنیتی آزمایشگاه پانداسکیوریتی به تازگی موفق به کشف نقص امنیتی جدیدی در نسخه اندروید نرم افزار WhatsApp  شده اند. براساس یافته های به دست آمده از تحقیقات این محققان، این آسیب پذیری زمانی خود را نشان داده و مورد سوءاستفاده نفوذگران قرار می گیرد که کاربران، مکان خود را با هر یک از مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.  
 
به گزارش روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار، نماینده رسمی و انحصاری ضدویروس پاندا در ایران، این حفره امنیتی به نفوذگران این امکان را می دهد تا مکان دقیق کاربری را که در حال استفاده از این نرم افزار است، کشف کند. 
 
چگونه آسیب پذیری WhatsApp برای اندروید کار می کند؟
هنگامی که مکان خود را در WhatsApp به اشتراک می گذارید، دستگاه شما مکان خود را با استفاده از نقشه های گوگل و مختصات تصاویر بند انگشتی از نقشه های گوگل با کمک نرم افزار WhatsApp برای دوستان و مخاطبان شما ارسال می کند. این تصاویر بدون هیچ کدنگاری از سوی سرور گوگل برای شما ارسال شده است. بر همین اساس هر کسی به راحتی می تواند مکان شما را کشف و ردگیری کند. 
براساس اعلام محققان پاندا سکیوریتی، هم اکنون WhatsApp آسیب پذیری یاد شده را پذیرفته و اعلام کرده است در نسخه های بعدی و بروز شده، این آسیب پذیری مرتفع خواهد شد اما نسخه موجود در GooglePlay بدون این اصلاحات و بروزرسانی ها همچنان در دسترس کاربران قرار دارد. 
اگر نسبت به تامین امنیت خود حساس هستید و همیشه از نسخه های بروز نرم افزارها استفاده می کنید، برای دریافت نسخه آزمایشی و البته بروز از نرم افزار WhatsApp اندروید می توانید به صفحه رسمی WhatsApp به این نشانی مراجعه کنید.  
 

URL: https://www.ictna.ir/id/061991/

Code: 061991