گلکسی S6 و پرچمدار آینده شیائومی به حافظه‌های پرسرعت UFS مجهز می‌شوند

منبع: digikala
گفته‌های یکی از کارمندان سامسونگ نشان می‌دهد که این غول کره ای در سال 2015 از حافظه‌های جدید یو اف اس 2.0 در پرچمداران خود بهره خواهد برد.
 
سامسونگ الکترونیکس در حال طراحی و تولید حافظه‌های بسیار سریع UFS 2.0 از نوع ناند فلش است تا از آن‌ها در پرچمدار سال 2015 خود بهره ببرد. بنابراین پیشبینی شده گلکسی S6 به حافظه‌هایی مجهز شود که به ادعای سازندگانش تا 1.2 گیگابایت در ثانیه به رد و بدل اطلاعات می‌پردازد. 
 
شرکت‌های تولید کننده اسمارت فون هم اکنون از تکنولوژی eMMC استفاده می‌کنند که به طور متوسط سرعتی معادل 400 مگابایت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، اما تکنولوژی یو اف اس بازیگر جدیدی است که دنیای حافظه‌های موبایل را چندین قدم به جلو خواهد برد.
 
عنوان یو اف اس مخفف Universal Flash Storage است و از ترکیب یک حافظه اس اس دی با کارت‌های MMC تولید می‌شود. این حافظه‌ها علاوه بر استریم مطمئن اطلاعات با حجم بالا در ارتباطات LTE-A (مانند ویدیوهای با رزولوشن بسیار بالا) تا نصف حافظه‌های eMMC 5.0 انرژی مصرف می‌کند.
 
از شیائومی نیز به عنوان دیگر شرکتی یاد می‌شود که از تکنولوژی یو اف اس در پرچمداران آینده خود استفاده خواهد کرد. 
 
یکی از کارمندان سامسونگ به وبسایت ETNews گفته شده که "برنامه استفاده از یو اف اس با محوریت پرچمداران این شرکت در سال 2015 آغاز خواهد شد"، هر چند اضافه کرده که "مشخصات این اسمارت فون فعلا نهایی نشده است." 
 
چنین اظهار نظری بدین معنی خواهد بود که در نیمه نخست سال 2015 حافظه‌های یو اف اس در گلکسی S6 و یا هر پرچمدار دیگری که سامسونگ در دست تولید دارد، تعبیه خواهد شد.
 
شرکت‌های توشیبا، هاینیکس و میکرون از دیگر شرکت‌هایی هستند که بر روی تکنولوژی یو اف اس فعالیت‌های گسترده ای را آغاز کرده‌اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/065429/

Code: 065429