یک هکر همه اطلاعات سونی را سرقت کرد

مرکز Sony Pictures اعلام کرد که به دنبال حملات گسترده هکرها کنترل رایانه‌های رومیزی، خطوط تلفن و بخشی از اطلاعات خود را از دست داده است و طی این حمله سایبری صفحه ویژه آن در شبکه اجتماعی توئیتر هک شده و روی آن نوشته شده است: «هک شده توسط #GOP».

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که این شرکت ژاپنی با حمله یک هکر که پیش‌تر تهدیدهایی را انجام داده بود به زانو درآمده است و با این اتفاق اطلاعاتی به دست آن افتاده است که Sony Pictures تمایلی به اشتراک‌گذاری آن‌ها نداشت.

این شرکت در بیانیه خود توضیح داده که با برخی مشکلات مواجه شده است. اما تصاویر منتشر شده از صفحه آن در توئیتر نشان می‌دهد که این هکر به صورت کاملا جدی Sony Pictures را تهدید کرده است.

در پیام این هکر نوشته شده است: «هک شده توسط #GOP . هشدار: ما پیش‌ از این اعلام خطر کرده بودیم، و این تازه ابتدای کار است. تا زمانی که به خواسته ما پاسخ داده نشود ادامه می‌دهیم».

در ادامه این پیام آمده است: «ما به تمام اطلاعات داخلی از جمله اطلاعات محرمانه و فوق‌محرمانه دسترسی پیدا کرده‌ایم. اگر از ما پیروی نکنید، ما این اطلاعات را به جهانیان نشان می‌دهیم. تصمیم بگیرید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید. شما تا ساعت 11 شب 24 نوامبر فرصت دارید».

زیر این پیام لینک‌هایی ارایه شده است که گفته می‌شود با کلیک کردن روی آن می‌توان به اطلاعات داخلی سونی  و بخشی موسوم به SPED دسترسی پیدا کرد.

معنی واژه SPED هنوز به درستی مشخص نیست. اما گفته می‌شود که اطلاعات مندرج در آن به کنسول بازی PlayStation سونی مربوط نمی‌شود و سونی جزییات آن را در بخش دیگری با نام SCEE ذخیره می‌کند.


URL: https://www.ictna.ir/id/065535/

Code: 065535