اریکسون با کمک IBM فناوری شبکه‌های 5G را ارتقا می‌دهد

دو شرکت اریکسون و IBM در بیانیه مشترکی اعلام کردند که همکاری‌های مشترکی را در زمینه طراحی آنتن‌های مخابراتی مبتنی بر استانداردهای شبکه 5G انجام می‌دهند و قرار است در نتیجه این تلاش‌های مشترک سرعت اینترنت نسبت به شرایط کنونی چندین برابر افزایش یابد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این دو شرکت روی تکنیک آنتن‌های چند مرحله‌ای کار می‌کنند تا نمونه اولیه سیستم‌هایی را ارایه دهند که امکان دسترسی به اینترنت چندین برابر سریع‌تر از خدمات کنونی را برای عموم کاربران فراهم می‌کند.

این طراحی‌ها امکان می‌دهد تا خدمات جدید مبتنی فرکانس‌های قبلی در اختیار کاربران قرار گیرند و البته برای دسترسی به اینترنت سرعت کاملا متفاوتی نسبت به خدمات امروزی ارایه شود.

طراحی چند مرحله‌ای این امکان را فراهم می‌کند تا آنتن‌های جهت‌دار که به صورت الکتریکی هدایت‌شونده هستند،‌ نسبت به آنتن‌های مکانیکی کنونی سبک‌تر و با انعطاف بیشتر ساخته می‌شوند و قابلیت‌های بیشتری در خود جا داده‌اند.

نتایج این تلاش‌های مشترک باعث خواهد شد صدها آنتن و گیرنده رادیویی روی یک تراشه کوچک به اندازه کارت اعتباری قرار بگیرند و این امکان فراهم می‌شود تا فناوری یاد شده با توانایی بالا به راحتی در فضاهای بسته و مناطق دور افتاده مورد استفاده قرار گیرند.

"توماس نورن" مدیر مرکز خدمات رادیویی اریکسون در این خصوص گفت: «اریکسون تحقیقات خود در زمینه سیستم‌های مخابراتی را بالاتر از استانداردهای جهانی انجام می‌دهد و امکان در آینده نزدیک امکان انتقال اطلاعات با سرعت چند برابری فراهم شود. ما هم‌اکنون امکان انتقال داده با سرعت 5 گیگابیت در ثانیه را فراهم کرده‌ایم».


URL: https://www.ictna.ir/id/065661/

Code: 065661