تعویض وایمکس مبین‌نت با فناوری نسل 4 بدون تغییر تعرفه

منبع: FarsNews
مدیرعامل اپراتور وایمکس مبین‌نت گفت: با دریافت باند فرکانسی نسل 4 ثابت ارائه TD LTE به جای وایمکس مبین‌نت آغاز می‌شود و مودم مشترکان با طرح‌های تشویقی با مودم TD LTE تعویض می‌شود.
 
 
حسین ریاضی در یک نشست خبری در نمایشگاه الکامپ با اشاره به دریافت مجوز TD LTE توسط اپراتور وایمکس مبین‌نت اظهار داشت: این اپراتور 6 سال پیش با دریافت مجوز ارائه سرویس در 31 استان آغاز به کار کرده و اکنون 750 هزار مشترک عادی و 12 هزار نود سازمانی دارد.
 
 TD LTE مجوز LTE (نسل چهارم) از نوع ثابت است.
 
مدیرعامل اپراتور وایمکس مبین‌نت گفت: از 2 ماه پیش که مجوز تغییر تکنولوژی وایمکس به هر نوع تکنولوژی بی‌سیم TD LTE و وای‌فای را دریافت کرده‌ایم می‌توانیم ارتباط دیتا به صورت بی‌سیم را ارائه کنیم و این تکنولوژی برای ارائه دیتای بی‌سیم در هات‌اسپات و ثابت است.
 
وی گفت: با این ارتقاء مجوز هر نوع سرویس بی‌سیمی را می‌توانیم روی بستر شبکه ارائه کنیم.
 
ریاضی توضیح داد: برای اپراتورهای TD LTE فرکانس 2.3 گیگ با 100 مگ پهنای باند لازم است که هم اکنون اپراتورهای وایمکس روی باند فرکانسی 3.5 گیگ  با عرض باند 52 مگ سرویس ارائه می‌کنند.
 
مدیرعامل اپراتور وایمکس مبین‌نت افزود: در این باند فرکانسی می‌توانیم سرویس TD LTE را علاوه بر وایمکس ارائه کنیم اما به دلیل اینکه 60 درصد سایت‌های مبین‌نت با ظرفیت صد درصد در حال سرویس‌دهی است نیاز به تخصیص باند فرکانسی جدید 2.3 برای ارائه سرویس TD LTE داریم.
 
وی خاطر نشان کرد: تجهیزات TD LTE‌ هم اکنون در شهر کیش به طور کامل نصب است و برای ارائه در دیگر شهرها منتظر دریافت باند فرکانسی هستیم.
 
وی در پاسخ به فارس در مورد تعرفه‌های سرویس TD LTE گفت: پیشنهاد ما برای تعرفه‌های TD LTE‌همان تعرفه‌های وایمکس است که این پیشنهاد به رگولاتوری ارائه شده است.
 
وی همچنین در پاسخ به سؤال فارس برای پیش‌بینی ابزار طرف کاربر (مودم‌های نسل 4) گفت: برای مشترکان فعلی که مودم‌های وایمکس را استفاده می‌کنند، طرح‌های تشویقی پیش‌بینی می‌شود که مودم‌های فعلی را با مودم‌های LTE تعویض کنند. همچنین با چند وندور (تولید‌کننده تجهیزات) نیز برای تولید مودم ترکیبی وایمکس LTE در حال مذاکره هستیم که این کار نیز نیازمند تعویض مودم‌های فعلی کاربران وایمکس است.
 
 

URL: https://www.ictna.ir/id/065852/

Code: 065852