شیائومی در هند یک میلیون گوشی فروخت

منبع: ایسنا
 
شرکت چینی گوشی‌های شیائومی در سال 2014 حدود یک میلیون دستگاه گوشی در بازار هند فروخت.
 
شرکت شیائومی در سال 2014 از بازار چین خارج شد و به سمت هند رفت. این شرکت با همکاری شرکت فلیپ کارت که بزرگترین فروشند تلفن همراه در هند است، حدود یک میلیون گوشی در این کشور فروخته است.
 
مانو کومار - رئیس شیائومی در هند - اعلام کرد که این شرکت موفق به فروش بیش از یک میلیون گوشی هوشمند در هند بفروشد.
 
با توجه به عرضه محدود گوشیهای شیائومی در بازار هند، این مقدار فروش برای این شرکت فوق العاده است.
 
مشخصا به نظر میرسد این شرکت چینی سال گذشته تقاضای عظیم برای محصولات خود در بازار هند را دست کم گرفته و این به معنی اینست که شیائومی می‌تواند در سال آینده میلادی حتی بیشتر از این مقدار در هند فروش داشته باشد.
 
از سوی دیگر شرکتهایی نظیر وان پلاس و حتی میکرومکس مترصد این هستند که در سال 2015 مشتریان شیائومی را بربایند و بنابراین بازار تلفن همراه هند در سال آینده جالب خواهد شد.
 
شیائومی به مدد گوشی‌های باکیفیت نسبتا ارزان‌قیمت ظرف مدت کوتاهی به محبوب‌ترین برند تلفن همراه در چین و سومین شرکت بزرگ تلفن همراه جهان پس از اپل و سامسونگ تبدیل شده است.
 
این شرکت از مدتها قبل به عنوان یک شرکت ارائه ‌دهنده اینترنت در چین فعالیت می‌کرد.
 
شیائومی با سودی معادل 485 میلیون و 770 هزار یوآن در سال 2013 پایین‌تر از اپل و سامسونگ قرار گرفت.
 
در سال 2013 بخش تلفن همراه سامسونگ حاشیه سود عملیاتی 18.7 درصدی و اپل حاشیه 28.7 درصدی را در سال مالی منتهی به سپتامبر 2013 گزارش دادند در حالیکه شرکت کره‌ای ال جی نیز 0.5 درصد سود عملیاتی داشت.
 
شیائومی در سه ماهه سوم امسال جای ال جی را به عنوان سومین سازنده بزرگ‌ تلفن همراه در جهان گرفت و 5.6 درصد بازار جهانی را از آن خود کرد.
 
موسسه رتبه‌بندی فیچ ماه گذشته هشدار داد این در حالی است که سود سامسونگ و اپل به عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان تلفن همراه جهان در سالهای آتی به دلیل فشار قیمت از سوی شرکت‌هایی نظیر شیائومی کاهش خواهد یافت.

URL: https://www.ictna.ir/id/066128/

Code: 066128